17. kolejka Ligi Adriatyckiej: Szczęśliwa wygrana Olimpiji, 12 minut Kikowskiego

Paweł Kikowski zagrał 12 minut w wygranym przez Olimpiję Lublana meczu z Crveną Zvezdą Belgrad. Polski skrzydłowy zdobył cztery punkty, a mistrz Słowenii triumfował na wyjeździe 72:71 i w Lidze Adriatyckiej zajmuje 4. miejsce.

Jacek Konsek

Paweł Kikowski punktował na początku drugiej kwarty. 12 minut spędzonych na parkiecie w Belgradzie to drugi najlepszy wynik naszego rodaka w tym sezonie. Polski skrzydłowy wykorzystał oba rzuty za dwa punkty, a do swojego dorobku dorzucił także asystę. Miał ponadto aż cztery faule.

Jego Olimpija po trzech kwartach przegrywała różnicą siedmiu punktów, lecz zdołała zwyciężyć jednym oczkiem i utrzymać miejsce w czołówce rozgrywek. Kapitalny mecz zagrał młody rozgrywający z Lublany Jaka Klobucar, autor 22 punktów, pięciu zbiórek i czterech asyst. Olimpija z bilansem 11-6 jest na 4. miejscu. Przypomnijmy, że do rozgrywek Final Four awansują właśnie cztery najlepsze ekipy sezonu zasadniczego.

Celna trójka Petara Bozicia równo z końcową syreną zapewniła Partizanowi Belgrad cenne zwycięstwo na parkiecie Hemofarmu Vrsac. Tym samym obrońcy tytułu zwyciężyli po raz 12. w tym sezonie i umocnili się na pozycji wicelidera. Jeszcze na 17 sekund przed końcem gry zawodnik gospodarzy, Jarod Stevenson stał na linii rzutów wolnych, lecz jedną próbę chybił. Przypomnijmy, że "czarno-biali" muszą od kilku tygodni radzić sobie bez kontuzjowanego lidera Aleksandra Maricia. Jego powrót ma jednak nastąpić w ciągu kilku najbliższych dni. Partizan w Top16 Euroligi trafił do niezwykle silnej grupy z Regalem FC Barcelona i Panathinaikosem Ateny.

Bez większego problemu pełną pulę zgarnęła Cibona Zagrzeb. Lider rozgrywek odprawił na wyjeździe Heliosa Domzale 73:59 i utrzymał bezpieczną przewagę nad resztą stawki. Jamont Gordon uzbierał 20 punktów, a Marko Tomas dorzucił 18 oczek, czterokrotnie trafiając za trzy punkty.

Do ścisłej czołówki coraz mocniej dobija się także Buducnost Podgorica. Mistrz Czarnogóry zwyciężył we własnej hali Radnickiego Kragujevac i dzięki lepszemu bilansowi niż Olimpija, prześcignął Słoweńców w tabeli. Stołeczna drużyna imponuje formą, bowiem było to już siódme kolejne zwycięstwo koszykarzy z Podgoricy.