Uśpienie w końcówce było niepotrzebne - komentarze po meczu Polpharma - Kotwica

Polpharma Starogard Gdański okazała się lepsza od Kotwicy Kołobrzeg, wygrywając 68:58 na zakończenie 18. kolejki Tauron Basket Ligi.

Patryk Butkowski

Mariusz Karol (trener Kotwicy Kołobrzeg): Gratulacje dla drużyny Polpharmy. Wygrali ten mecz zasłużenie, ponieważ w pierwszej połowie zaprezentowali zdecydowanie lepszą grę w obronie niż nasza ekipa. Nie zaskoczyło nas to, że starogardzianie dobrze prezentowali się w defensywie, jednak jedyne wytłumaczenie jest takie, że nie byliśmy w stanie odeprzeć  ich dość agresywnego ataku. Niestety nie możemy grać na treningach w pełnym składzie i to było widać w pierwszej połowie. Cieszyć się możemy jedynie z tego, że nie poddaliśmy się w drugiej części meczu. Polpharma dalej walczy o szóstkę a my postaramy się do rozgrywek przed play-off wystartować z jak największą liczbą punktów.

Marko Djuric (zawodnik Kotwicy Kołobrzeg):  O naszej porażce zadecydowała skuteczność w 1. połowie. Zagraliśmy bardzo słabo w tej części gry. Przed nami kolejne mecze i mam nadzieję, że wyciągniemy wnioski. Liczę, że następne starcia pomogą nam osiągnąć awans w tabeli.

Mindaugas Budzinauskas: (trener Polpharmy Starogard Gdański): Jedyną i najważniejszą rzeczą jest to, że wygraliśmy mecz, który był dla nas bardzo ważny. Zagraliśmy bardzo dobrą 1. połowę, lecz nie potrafiliśmy dociągnąć tego pociągu do końca. Oni mieli za dużo zbiorek w ataku, a dużo krzywdy zrobił nam ich nowy zawodnik, czyli Walker, który zdominował strefę podkoszową. Mieliśmy problemy, aby zdobyć punkty spod kosza i przez to traciliśmy wiarę w siebie, ale to będzie dobra lekcja dla nas. Mam nadzieje, ze poprawimy się i w kolejnym, trudnym dla nas spotkaniu wyciągniemy z tego wnioski.

Zbigniew Białek (zawodnik Polpharmy Starogard Gdański): Cieszymy się ze zwycięstwa. Uśpienie w końcówce było niepotrzebne, straciliśmy przewagę, ale najważniejsze jest zwycięstwo. Teraz jedziemy do Tarnobrzegu po kolejny triumf.