I liga: Hit kolejki dla Krosna

Udał się koszykarzom MOSiR-u Krosno rewanż za porażkę z pierwszej rundy w Tychach. Tym razem podopieczni Mariusza Zamirskiego wygrali z najgroźniejszym rywalem 71:69 i umocnili się na prowadzeniu w ligowej tabeli. Wciąż nie do zatrzymania jest Stal Stalowa Wola, która tym razem uporała się z Łódzkim Klubem Sportowym.

Mateusz Kołodziej

Na ten mecz kibice obu drużyn czekali od dawna. Komplet publiczności w Krośnie oglądał dobry pojedynek, w którym dwa punkty zostały na Podkarpaciu. Po trzech kwartach minimalną przewagę utrzymywali gospodarze, którzy w ostatniej części gry nie pozwolili się już dogonić.

Nadal we własnej hali nie potrafią wygrać koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza. Drużyna, która tak dobrze spisuje się w meczach wyjazdowych nie wygrała na własnym parkiecie od przeszło dwóch miesięcy. Tym razem uległa niżej notowanym Sudetom Jelenia Góra.

Wciąż "na fali" pozostaje Stal Stalowa Wola. "Stalowcy", pokonując 75:72 ŁKS Łódź zanotowali już siódmą wygrana z rzędu. O zwycięstwie podopiecznych trenera Bogdana Pamuły zadecydowała ostatnia kwarta, którą Stal wygrała 18:10. Koszykarze Znicza Basket Pruszków udowodnili, że potrafią grać z mocniejszymi rywalami. Tym razem pruszkowianie wygrali przed własną publicznością z Żubrami Białystok.

Niedzielne wyniki XXI kolejki I ligi koszykarzy:
MKS Dąbrowa Górnicza - Sudety Jelenia Góra 77:84 (11:14, 24:26, 23:22, 19:22)
Znicz Basket Pruszków - Żubry Białystok 64:59 (17:13, 19:13, 12:18, 16:15)
Stal Stalowa Wola - ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź 75:72 (17:28, 21:16, 19:18, 18:10)
MOSiR Krosno - Big Star Tychy 71:69 (24:23, 20:15, 11:11, 16:20)