Braterski pojedynek w Zielonej Górze

Bracia Kamil i Marek Zywertowie mogli powalczyć ze sobą w pierwszym spotkaniu półfinałowym w Zielonej Górze. Dłużej na parkiecie przebywał zawodnik Energi Czarnych Słupsk.

Karol Wasiek
Przed sezonem 2015/2016 Marek Zywert zmienił otoczenie i podpisał umowę z Energą Czarnymi Słupsk. Młody rzucający liczył, że w zespole Donaldasa Kairysa będzie odgrywał większą rolę niż to miało miejsce w Stelmecie BC. Tak się jednak nie stało. Zawodnik "zimował" na ławce i mógł jedynie oglądać kolegów. Pojawiał się na parkiecie w momentach, kiedy wynik meczu był już rozstrzygnięty.

Nieco inaczej było w piątkowym spotkaniu półfinałowym, które odbyło się w Zielonej Górze. Z powodu kontuzji Kacpra Borowskiego i Mantasa Cesnauskisa rotacja polskich zawodników w ekipie Czarnych Panter była bardzo zawężona. Litewski szkoleniowiec w trakcie meczu korzystał z tercetu: Jarosław Mokros-Grzegorz Surmacz-Łukasz Seweryn.

W czwartej kwarcie dwóch pierwszych musiało opuścić boisko z powodu pięciu przewinień. Na parkiecie przy wyniku 67:74 zameldował się Marek Zywert, który miał ponad pięć minut na zaprezentowanie swoich umiejętności.

Młodego rzucającego wynik na styku nie przestraszył. Koszykarz był aktywny, podejmował odważne decyzje rzutowe, ale brakowało mu nieco precyzji przy wykończeniu swoich zagrań. Zywert podkreśla, że odczuwa duży głód gry.

- Chciałbym pobiegać po parkiecie trochę dłużej, ponieważ w tym sezonie nie miałem zbyt wielu okazji. Wejścia może były odważne, lecz zabrakło wykończenia - przyznaje zawodnik Czarnych Panter.

- Mamy problemy z kontuzjami, dlatego liczba Polaków w rotacji jest ograniczona. W piątkowym spotkaniu bardzo szybko limit fauli został przekroczony, dlatego też musiałem pojawić się na boisku - dodaje.

Dodatkowym smaczkiem była jego rywalizacja z bratem, Kamilem, który na parkiecie w zespole Stelmetu BC pojawił się na minutę przed końcem meczu.

- Można powiedzieć, że zawsze spotkania z bratem na parkiecie są czymś wyjątkowym. Może nie graliśmy za dużo minut razem, ale nie ukrywam, że to fajna sprawa, iż mogliśmy powalczyć ze sobą - zauważa Marek Zywert.

Który z zawodników w niedzielę rozegra więcej minut?