BLK: lider jest mocny! Ślęza zdobyła Polkowice, Wisła Can-Pack rozgromiła Energę

Hit 19. kolejki BLK nie zawiódł. Ślęza Wrocław po horrorze wygrała w Polkowicach z CCC i zachowała fotel lidera, na który czyhała Wisła Can-Pack Kraków. Mistrzynie pewnie zwyciężyły bowiem w Toruniu z Energą.

Krzysztof Kaczmarczyk
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Po trzech kwartach meczu w Polkowicach gospodynie prowadziły 49:41 i miały wygraną na wyciągnięcie ręki. Sukcesu Pomarańczowe jednak odnieść nie zdołały. Dlaczego?

Ślęza decydującą część spotkania rozpoczęła od serii 14:0, dzięki której wróciła do meczu i ostatecznie wygrała. CCC grało fatalnie w ofensywie w kluczowych minutach. W ostatnich czterech zdobyło zaledwie jedno oczko.

Po stronie wrocławskiego teamu lepiej jednak nie było i polkowiczanki do ostatniej sekundy miały szansę na dogrywkę. Trzypunktowy rzut Waleriji Musiny nie znalazł jednak drogi do kosza, a to oznaczało wielki sukces rywalek.

W ich szeregach 14 punktów i 11 zbiórek zaliczyła Nikki Greene. 12 "oczek" i 10 zbiórek dodała Kateryna Rymarenko.

Drugi szlagierowo zapowiadający się mecz emocji nie dostarczył. Wisła Can-Pack Kraków od pierwszych minut rywalizacji w Toruniu "odjechała" Enerdze i wygrała ostatecznie różnicą aż 23 punktów.

Katarzynkom zabrakło punktów Kelley Cain i Julie McBride. Po stronie triumfatorek wszystkie koszykarki zapisały na swoim koncie punkty, a pięć z nich zapisało dwucyfrowe zdobycze.

Emocji nie było również w Sosnowcu. Tam JAS-FBG Zagłębie nie podołało Artego Bydgoszcz. Wicemistrzynie Polski walczyły w tym meczu zaledwie w osiem koszykarek.