Słaby początek i świetny finisz GTK

Koszykarze GTK Gliwice uciekli w meczu z Biofarmem Basket Poznań niemalże spod topora. Gospodarze, choć po trzech kwartach dalecy byli od dopisania sobie dwóch punktów do ligowej tabeli, wygrali ostatecznie 57:56 w ramach 25. kolejki I ligi.

Dawid Siemieniecki
Dawid Siemieniecki
Michał Jędrzejewski WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Michał Jędrzejewski

- Niestety, bardzo słabo zaczęliśmy. Popełniliśmy wiele strat. W ataku graliśmy topornie, a głównie dotyczy to rozgrywających - powiedziała po spotkaniu z Biofarmem nota bene druga jedynka GTK, Michał Jędrzejewski. - Na szczęście w czwartej kwarcie Olek (Filipiak przyp. red.) dał bardzo dużo energii, szczególnie w obronie, dzięki czemu udało się wyciągnąć ten mecz - dodał 19-letni zawodnik.

I rzeczywiście, Aleksandrowi Filipiakowi należą się spore słowa uznania. Przez trzy kwarty niemal nie był widoczny w grze. W czwartej odsłonie to jednak on panował na parkiecie, zdobywając w niej swoje wszystkie punkty i przechwyty - 8+5. Nic zatem dziwnego, że Jedrzejewski docenił występ swojego starszego i bardziej doświadczonego kolegi.

A co było powodem tego, że początek spotkania był dla gospodarzy kompletnie nieudany? - Biofarm to bardzo nieprzewidywalny zespół. Może wygrać z najlepszymi, ale także przegrać z zespołami z dolnej części tabeli. Trzeba było o skupienie, czego nie pokazaliśmy na początku meczu. Na szczęście w drugiej połowie się skoncentrowaliśmy i poszło - stwierdził Jędrzejewski.

Wygrana z ekipą z Poznania spowodowała, że GTK Gliwice wskoczył na 3. pozycję w lidze. - Chcemy wywalczyć wyższą lokatę w tabeli, żeby zacząć play-offy od własnego parkietu - to jest nasza główna motywacja. Teraz mamy niby łatwiejszy terminarz, ale nie zawsze się to sprawdza. Do każdego meczu trzeba podejść skoncentrowanym - zakończył drugi rozgrywający zespołu.

ZOBACZ WIDEO Zmiana opon na letnie. Kierowco, nie daj się oszukać pogodzie
Czy GTK utrzyma 3. lokatę do końca rundy zasadniczej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×