Włochy: 10 punktów Kikowskiego w debiucie

Paweł Kikowski zdobył 10 punktów w debiucie we włoskiej Lega Basket. Nowa drużyna polskiego snajpera, Betaland Capo d'Orlando przegrała jednak mecz z Sidigas Avellino 68:76.

Jacek Konsek

To był udany debiut Pawła Kikowskiego w lidze włoskiej. Były gracz Kinga Szczecin spędził na parkiecie 23 minuty, w czasie których wywalczył 10 punktów, miał cztery przechwyty i trzy zbiórki. Z powodu pięciu przewinień przedwcześnie musiał opuścić plac gry.

Polak pojawił się na parkiecie już w premierowej kwarcie i rozpoczął efektownie - najpierw celną trojką, a chwilę potem ładną solową akcją. W czwartej odsłonie również trafił za trzy i jego zespół powrócił na prowadzenie, lecz końcówka należała ostatecznie do gości, którzy wygrali 76:68.

Joe Ragland był bohaterem gości - zgromadził 24 punkty i miał 10 asyst. Były reprezentant Polski David Logan dołożył dla Sidigasu pięć punktów i cztery asysty.

Betaland z bilansem 14-14 zajmuje 7. miejsce w Lega Basket. Do play-off awansuje osiem najlepszych ekip.