Vladimir Dragicević: Marzeniem finał Stelmet - Anwil

Stelmet BC prowadzi w ćwierćfinale PLK z Polpharmą Starogard Gdański 2:1. Vladimir Dragicević jest spokojny o awans do kolejnej fazy. Mówi także o tym, że jego marzeniem jest gra w finale z Anwilem Włocławek.

Karol Wasiek
Karol Wasiek, WP SportoweFakty (rozmawiał i notował): Dlaczego Stelmet BC w środę nie zapewnił sobie awansu do półfinału, mimo że prowadził różnicą 15 punktów pod koniec trzeciej kwarty?

Vladimir Dragicević, koszykarz Stelmetu BC Zielona Góra: Przez trzy kwarty kontrolowaliśmy wydarzenia na parkiecie. Byliśmy lepszą drużyną. Tylko w koszykówkę trzeba grać 40, a nie 30 minut. W ostatniej odsłonie kompletnie się pogubiliśmy, swoją uwagę skupiliśmy na sędziach, a nie na grze.

Dwa przewinienia techniczne wybiły was z rytmu?

Tak. Od tego momentu rywale zaczęli trafiać rzuty z bardzo trudnych pozycji. Zyskali pewność siebie - niemal wszystko im wychodziło. My za to stanęliśmy i nie umieliśmy się odnaleźć w tym bałaganie.

Dlaczego skupiliście swoją uwagę na sędziach? Tak fatalnie prowadzili zawody?

Właśnie nie. Nie mieliśmy powodów, żeby tak często z nimi rozmawiać w trakcie spotkania. Musimy się tego wystrzegać, bo to nie wpływa pozytywnie na naszą grę.

To zimny prysznic dla Stelmetu BC?

Mam taką nadzieję.

Odnoszę wrażenie, że bardzo spokojnie podchodzi pan do tej porażki. Mam rację?

Tak. Teraz już nic nie zmienimy. Przegraliśmy i trzeba to zaakceptować. Przecież nie będziemy płakać z tego powodu. Musimy wyciągnąć wnioski i zacząć grać lepiej. Jestem spokojny o naszą drużynę.

Czy Stelmet BC jest w odpowiedniej formie na play-off?

Nic złego się nie dzieje, ma co popadać w panikę z powodu jednej porażki. Myślę, że naszym problemem jest to, że możemy w tej lidze wygrać z każdym, ale i przegrać z każdym. To pokazał mecz w środę. Wiem, że trudno to zrozumieć. Zresztą zobacz, co dzieje się z innymi drużynami. Anwil ma problemy w play-off, mimo że sezon zasadniczy zakończył na pierwszym miejscu.

Rotacja zespołu nie jest za długa?

Mamy 11 wyrównanych zawodników i trudno jest znaleźć minuty dla wszystkich, ale myślę, że trener Gronek spokojnie sobie z tym poradzi.

Stelmet BC to wciąż główny kandydat do mistrzostwa Polski?

Myślę, że jest nieco za wcześnie na takie prognozy. Poczekajmy na rozwój wydarzeń. Moim marzeniem jest finał z Anwilem Włocławek.