I liga: Jedna kwarta to za mało. Polfarmex Kutno pokonał KK Warszawa

W rozgrywanym awansem meczu z 22. kolejki I ligi koszykarzy Polfarmex Kutno pokonał KK Warszawa 80:66. Gospodarze zerwali się do odrabiania dużych strat w trzeciej kwarcie, ale wyżej notowany zespół odpowiedział w następnych 10 minutach.

Patryk Neumann
zespół Polfarmeksu Kutno Materiały prasowe / Na zdjęciu: zespół Polfarmeksu Kutno
Gospodarze przystępowali do środowego meczu podbudowani zwycięstwem nad Sokołem Łańcut (78:71). Pojedynek z Polfarmexem Kutno rozpoczęli od prowadzenia 7:2, ale goście szybko opanowali sytuację. Wyżej notowany zespół w pierwszej kwarcie trafił 8/9 prób za dwa punkty a 11 "oczek" zdobył Arkadiusz Kobus. Jego drużyna pewnie prowadziła 22:15. Kutnianie byli skuteczniejsi i przeważali również w zbiórkach.

Beniaminek miał coraz większe problemy ze sforsowaniem defensywy rywala. W 18. minucie poprawił jednak wynik z Kutna. W pierwszej rundzie Polfarmex pokonał KK Warszawa 62:25. W rewanżu obie drużyny schodziły na przerwę przy wysokim prowadzeniu gości 50:27. Jedynym wyróżniającym się graczem KK był już tradycyjnie Michał Wojtyński. W Polfarmexie do Kobusa dołączyli Mateusz Szwed i Michał Marek a sześć asyst na swoim koncie miał Damian Janiak.

Zawodnicy KK Warszawa kapitalnie spisali się w trzeciej kwarcie, gdy podwoili swój dorobek. Sygnał do ataku dali Marek Iwanowicz i Mikołaj Motel. Po ich trafieniach gospodarze zdobyli 10 punktów z rzędu a później zniwelowali różnicę do dziewięciu "oczek" (54:63). W decydującej części nie poszli jednak za ciosem i Polfarmex pewnie zwyciężył 80:66.

Udany debiut w Polfarmexie miał wypożyczony z Trefla Sopot Bartosz Majewski. Rzucający obrońca zdobył 16 punktów. Większość w drugiej połowie. Na parkiecie spędził 20 minut. Trafił 7/10 rzutów. Wspierani w Warszawie przez swoich fanów goście umocnili się na trzecim miejscu w tabeli. Kutnianie wygrali 15 z 19 spotkań. Dla KK była to 17. porażka w sezonie i ten zespół w najbliższym czasie nie opuści ostatniej lokaty. Obie drużyny następne mecze zagrają na wyjazdach. Koszykarze ze Stolicy zmierzą się 20 stycznia ze Śląskiem Wrocław. Polfarmex cztery dni później pojedzie do Kłodzka.

KK Warszawa - Polfarmex Kutno 66:80 (15:22, 12:28, 27:13, 12:17)

KK: Wojtyński 17, Motel 15, Iwanowicz 10, Koźluk 6, Pietkiewicz 4, Zapert 4, Jaremkiewicz 3, Dziatczuk 2, Jankowski 2, Sarnacki 2, Hybiak 1, Rudko 0.

Polfarmex: Majewski 16, Kobus 15, Marek 12, Szwed 12, Sobczak 7, Antczak 6, Zębski 4, Janiak 3, Pawlak 3, Tradecki 2.