Puchar Polski koszykarzy: środkowy Polskiego Cukru Toruń osłodził Top 10

W niedzielę Polski Cukier Toruń zdobył Puchar Polski, pokonując w finale Stelmet Eneę BC Zielona Góra 88:80. Najlepszą akcją uznano zagranie Krzysztofa Sulimy z tego meczu. W Top 10 doceniono także zawodników Anwilu Włocławek czy TBV Startu Lublin.
Piotr Dobrowolski
WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: Krzysztof Sulima

Zapraszamy na TYPER.WP.PL! Wejdź i stwórz własną ligę!

Najpierw Krzysztof Sulima minął piwotem Jarosława Mokrosa, a następnie poszedł wzdłuż linii końcowej i uniknął bloku Vladimira Dragicevicia, trafiając do kosza. Podkoszowy Polskiego Cukru Toruń został jeszcze sfaulowany przez środkowego Stelmetu Enei BC Zielona Góra - ta akcja została wybrana najlepszą w turnieju finałowym Pucharu Polski.

W Top 10 nie mogło także zabraknąć lotu Karola Gruszeckiego z półfinałowego spotkania z PGE Turowem Zgorzelec, wsadów Ivana Almeidy czy kapitalnego rajdu innego gracza Anwilu Włocławek, Quintona Hosleya.