NBA: Warriors wygrali, ale stracili Curry'ego. Znakomity mecz Russella Westbrooka

Golden State Warriors w czwartej kwarcie odwrócili losy meczu i zwyciężyli z San Antonio Spurs (110:107), ale ze względu na kontuzję stracili swojego lidera, Stephena Curry'ego. Świetne spotkanie minionej nocy rozegrał Russell Westbrook.

Piotr Szarwark
Stephen Curry (z lewej) Getty Images / Na zdjęciu: Stephen Curry (z lewej)
Trzeci mecz w sezonie pomiędzy Golden State Warriors a San Antonio Spurs i trzecia wygrana aktualnych mistrzów NBA. Ostatnie zwycięstwo zrodziło się jednak w dużym trudzie. Stephen Curry już w pierwszej kwarcie zmagań skręcił kostkę i nie mógł kontynuować zawodów. Dla czołowego gracza GSW to już czwarta tego typu kontuzja w bieżących rozgrywkach.

To stworzyło szansę dla Spurs i wydawało się, że podopieczni Gregga Popovicha ją wykorzystają. Trzecią kwartę zamknęli bowiem serialem 9:0 i przed ostatnimi 12 minutami prowadzili 87:78. Mistrzowie nie złożyli jednak broni. Od stanu 103:96 dla ekipy z San Antonio, Kevin Durant uzyskał dziewięć "oczek" dla Wojowników, a rywale w ostatnich czterech minutach zdobyli łącznie zaledwie cztery punkty.

Tym samym za sprawą świetnie dysponowanego Duranta gospodarze odwrócili losy meczu i triumfowali 110:107. Koszykarz zdobył 37 punktów (14/26 z gry, 4/7 za trzy i 5/7 z linii rzutów wolnych), dołożył 11 zbiórek, 4 asysty i 4 bloki. 13 "oczek" zaliczył Klay Thompson, ale nie był tak skuteczny, jak zdążył do tego przyzwyczaić. W całym meczu trafił tylko 5 z 16 rzutów.

Dla Spurs 30 punktów zanotował LaMarcus Aldridge (11/20 z gry), 14 dodał Dejounte Murray, jednak drużyna przegrała po raz siódmy w ostatnich dziesięciu spotkaniach. 20 marca Warriors i Spurs spotkają się w czwartym meczu pomiędzy sobą.

Russell Westbrook jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do nagrody MVP sezonu 2017/18 i potwierdził to w nocy z czwartku na piątek. Lider Oklahoma City Thunder rządził na parkiecie przed własną publicznością i głównie dzięki niemu Grzmoty wysoko pokonały Phoenix Suns - 115:87.

Gwiazdor w tym pojedynku zapisał obok swojego nazwiska aż 27 punktów (11/14 z gry), miał też 9 asyst i 8 zbiórek. Jego trener, Billy Donovan, nie mógł wyjść z podziwu po zakończeniu rywalizacji.

- On rozstawiał wszystkich jak chciał. Wykonał naprawdę niesamowitą pracę, był liderem i prawdziwym przywódcą. Tego od niego oczekujemy, ponieważ kiedy tak się dzieje, zespół gra na znacznie wyższym poziomie - skomentował szkoleniowiec.

21 punktów dla zwycięzców dołożył Paul George, 17 "oczek" zanotował Corey Brewer, a 16 dołożył Steven Adams. Thunder zagrali bardzo efektywnie po obu stronach parkietu. W defensywie pozwolili przyjezdnym na 33,7 proc. skuteczności z gry i tylko 24,3 proc. skuteczności przy rzutach z dystansu.

Wśród przegranych wyróżniał się jedynie Devin Booker. Młody koszykarz dwoił się i troił, zdobył w sumie 30 punktów, jednak zabrakło mu wsparcia ze strony kolegów. Drugim najlepiej punktującym zawodnikiem był Tyson Chandler - 10 "oczek". Dla Słońc była to czwarta porażka z rzędu.