W Globusie bez historii. AZS Koszalin rozbity przez TBV Start Lublin

AZS Koszalin nadal bez wygranej w Energa Basket Lidze. Tym razem lepsi - i to zdecydowanie - okazali się gracze TBV Startu Lublin, którzy we własnej hali ograli rywala aż 81:59.

Krzysztof Kaczmarczyk
Kacper Borowski WP SportoweFakty / Karol Słomka, WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Kacper Borowski
Fani w Lublinie byli świadkami meczu bez historii i bez emocji. Podopieczni Davida Dedka w trybie pociągu TGV odjechali rywalom z Koszalina i pomknęli po kolejny triumf w Energa Basket Lidze.

Sześciu graczy z dwucyfrową zdobyczą punktową, 19 rozdanych asyst i 12 trafionych "trójek" - koszykarze z Lublina odprawili rywali bez najmniejszych problemów. Kacper Borowski uzbierał double-double, a najskuteczniejszy w Starcie Mateusz Dziemba do 13 "oczek" dołożył 7 zbiórek, 4 asysty i 4 przechwyty.

Gospodarze wyszli, jak po swoje. Grą Start-u dyrygował James Washington (12 punktów i 8 asyst), a jego koledzy spokojnie punktowali. Dodatkowo rywale mieli ogromne problemy ze zdobywaniem punktów. Efekt? Po dwudziestu minutach gry gospodarze mieli 48 "oczek" na swoim koncie - dwukrotnie więcej od AZS-u.

Po przerwie ekipa dowodzona po raz pierwszy w tym sezonie przez Rafała Franka, który tymczasowo zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Dragana Nikolicia, nie zdołała już nic wskórać, a siódma z rzędu porażka na starcie sezonu stała się faktem.

Jasny punkt AZS-u? Na pewno Marko Tejić, który wstydzić się swojego występu nie musi. W Lublinie podkoszowy koszalinian zaliczył solidne double-double w postaci 22 "oczek" i 13 zbiórek.

Końca problemów koszalinian nie widać. "Tradycyjna" zmiana trenera w trakcie rozgrywek, słaby styl i kolejne porażki. Zagubiony Drew Brandon, zupełnie niewykorzystany jest Grzegorz Surmacz, a na "jedynce" nie sprawdza się Aleksandar Radulović. AZS w połowie sezonu musi zatem budować zespół na nowo.

TBV Start Lublin - AZS Koszalin 81:59 (26:13, 22:11, 14:19, 19:16)

TBV Start: Mateusz Dziemba 13, James Washington 12, Kacper Borowski 11 (10 zb), Devonte Upson 11, Michael Gospodarek 11, Uros Mirković 10, Wojciech Czerlonko 8, Anton Gaddefors 3, Roman Szymański 2, Bartłomiej Pelczar 0, Piotr Kowalski 0.

AZS: Marko Tejić 22 (13 zb), Dragoslav Papić 12, Michał Kucharek 10, Aleksandar Radulović 6, Krzysztof Jakóbczyk 3, Grzegorz Surmacz 2, Drew Brandon 2, Brandon Walters 2, Bartosz Bochno 0, Alan Czujkowski 0.