Polpharma zdobyła Szczecin! Zabójcze show starogardzkiego trio

Polpharma Starogard Gdański całkowicie zdominowała drugą połowę meczu z Kingiem Szczecin, w efekcie czego wysoko wygrała na wyjeździe 101:91. Świetne spotkanie zagrało starogardzkie trio Bibbins - Bussey - Młynarski.
Dawid Borek
Dawid Borek
PAP / Marcin Bielecki / King - Polpharma. Jogela (w białym stroju) i Bussey

Trzech zawodników meczu nie wygra? Polpharma zadała kłam temu stwierdzeniu. 29 punktów Justina Bibbinsa, 22 "oczka" Tre Busseya i taki sam dorobek przy nazwisku Kacpra Młynarskiego - to przepis na sukces drużyny Artura Gronka w Szczecinie. W sumie to trio zdobyło ponad 70 proc. punktów całego zespołu, w świetnym stylu prowadząc Polpharmę do wyjazdowego triumfu.

Goście całkowicie zdominowali drugą połowę spotkania z Kingiem. Starogardzianie doszli miejscowych w połowie trzeciej kwarty (57:55), a następnie poszli za ciosem. Mindaugas Budzinauskas, który wrócił do Polski i po raz drugi w tym sezonie poprowadził szczeciński zespół, był bezradny. Gdy Polpharma złapała wiatr w żagle, była nie do zatrzymania, grając skutecznie i efektownie. Wynik 54:38 w drugiej połowie na korzyść przyjezdnych mówi sam za siebie.

Wcześniej King miał bardzo dobre momenty, w drugiej kwarcie wyszedł nawet na 11-punktową przewagę. W pierwszej połowie świetnie prezentował się zwłaszcza Paweł Kikowski (15 punktów do przerwy), któremu jednak w drugiej części spotkania zabrakło już skuteczności.

Sytuacji Kinga na pewno nie ułatwiła kontuzja uda Jakuba Schenka, w wyniku której podstawowy rozgrywający drużyny ze Szczecina już w pierwszej kwarcie musiał opuścić parkiet. Kreatora z prawdziwego zdarzenia był w miejscowej ekipie aż nadto widoczny.

Polpharma bez skrupułów wykorzystała kłopoty rywala. 17 strat szczecinian drużyna Gronka zamieniła na 20 punktów, zwłaszcza w tym elemencie budując swoją przewagę. Goście zanotowali 11 strat mniej.

Dla Polpharmy było to szóste zwycięstwo w tym sezonie Energa Basket Ligi. Dzięki niemu starogardzianie awansowali na czwarte miejsce w ligowej tabeli. King zajmuje z kolei 10. lokatę.

King Szczecin - Polpharma Starogard Gdański 91:101 (28:23, 25:24, 15:30, 23:24)

King: Paweł Kikowski 22, Łukasz Diduszko 17, Tauras Jogela 15, Darrell Harris 12, Martynas Sajus 12, Martynas Paliukenas 5, Kaspars Vecvagars 4, Mateusz Bartosz 4, Dominik Wilczek 0, Jakub Schenk 0

Polpharma: Justin Bibbins 29, Kacper Młynarski 22, Tre Bussey 22, Paweł Dzierżak 9, Daniel Gołębiowski 7, Brett Prahl 7, Adam Brenk 3, Filip Struski 2, Michael Hicks 0, Adam Kemp 0