ME U16 kobiet: totalna niemoc w ofensywie, Polki przegrały na otwarcie z Czeszkami

Na inaugurację mistrzostw Europy koszykarek do lat 16 w Skopje Polki musiały uznać wyższość rywalek z Czech. Nasze południowe sąsiadki wygrały pewnie, bo 59:42.

Krzysztof Kaczmarczyk
trener Adam Kubaszczyk i reprezentacja Polski U16K Archiwum prywatne / Krzysztof Kaczmarczyk / Na zdjęciu: trener Adam Kubaszczyk i reprezentacja Polski U16K
To nie był dobry występ Polek. Podopieczne Adama Kubaszczyka popełniły 24 straty i zaliczyły zaledwie 21 procent skuteczności rzutów z gry.

Przy takich wskaźnikach po pierwszej połowie wynik był aż nadto dobry, bowiem do szatni koszykarki obu reprezentacji schodziły przy stanie 23:23.

Po zmianie stron Czeszki jednak odjechały w mgnieniu oka, bo start trzeciej kwarty był tak naprawdę decydujący. Nasze rywalki zaliczyły serię 14:0 i po takim ciosie Biało-Czerwone nie były się już w stanie pozbierać.

Łącznie Polki zdobyły zaledwie 42 "oczka". Najskuteczniejsza - Agata Makurat - uzbierała 9 punktów (dodała do tego 10 zbiórek) przy czym wykorzystała zaledwie 4 z 16 rzutów z gry. Skuteczności zabrakło też Marcie Sztąberskiej, która miała 2/11 z gry.

W swoim drugim meczu w Skopje Biało-Czerwone w piątek zagrają z Turczynkami. Początek meczu o godzinie 21:00.

Polska - Czechy 42:59 (9:14, 14:9, 9:23, 10:13)

Punkty dla Polski: Agata Makurat 9, Małgorzata Pawlak 8, Marta Masłowska 6, Marta Sztąberska 5, Martyna Kurkowiak 5, Emily Kalenik 5, Michalina Walczak 2, Maja Kozłowska 2, Malina Piasecka 0, Wiktoria Jastrzębska 0, Julita Michniewicz 0, Anna Przyszłak 0.