BCL. Brandon Brown zrobił różnicę, Legia Warszawa bez szans w starciu z BK Niżnym Nowogród

Legia Warszawa mocno oddaliła się od fazy grupowej Basketball Champions League. Podopieczni Tane Spaseva przegrali we własnej hali z BK Niżny Nowogród 61:74 i w rewanżu będzie w arcytrudnej sytuacji.

Krzysztof Kaczmarczyk
Sebastian Kowalczyk (z piłką) Newspix / Marcin Szymczyk / Na zdjęciu: Sebastian Kowalczyk (z piłką)
Legia nie była faworytem starcia z rosyjską ekipą z Nowogrodu i parkiet potwierdził, że jest to rywal szalenie ciężki do przejścia.

Pojedynek rozgrywany w hali Ursynów miał jednego wielkiego bohatera, a był nim doskonale znany z występów w Energa Basket Lidze Brandon Brown. Amerykański rozgrywający rozegrał kapitalne zawody.

Statystyki Browna to 24 punkty (9/13 z gry - po raz pierwszy pomylił się przy dziewiątej próbie!), 8 przechwytów, 5 zbiórek i 5 asyst.

Wielu bardziej obawiało się innego znanego z EBL zawodnika, mianowicie Chavaughna Lewisa, ale to Brown od początku błyszczał - już w pierwszej kwarcie miał 9 "oczek" - ponad połowę swojego zespołu.

Legioniści od początku mieli ogromne problemy ze zdobywaniem punktów. Dodatkowo seryjnie pudłowali z linii rzutów wolnych - w całym meczu wykorzystali zaledwie 13 z 23 prób.

Gracze Niżnego z kolei spokojnie z minuty na minutę rozkręcali się, żeby na początku czwartej kwarty prowadzić rekordowo różnicą aż 21 punktów (67:46). Legia zdołała się jednak podnieść, bardzo dobry fragment zaliczył Sebastian Kowalczyk i minutę przed końcem było "tylko" 61:70.

Potem podopieczni Tane Spaseva popełniali już tylko straty i Niżny ze stolicy Polski wywiozło 13 punktów zaliczki. Kowalczyk zakończył pojedynek z dorobkiem 22 "oczek" i był bez dwóch zdań najjaśniejsza postacią Legii.

Spotkanie rewanżowe rozegrane zostanie w niedzielę 29 września. Początek o godzinie 15:00.

Legia Warszawa - BK Niżny Nowogród 61:74 (13:17, 13:18, 20:24, 15:15)

Legia: Sebastian Kowalczyk 22, Isaac Sosa 10, Filip Matczak 8, Drew Brandon 6, Michael Finke 6, Szymon Kiwilsza 4, Romaric Belemene 3, Adam Linowski 2, Keanu Pinder 0.

Niżny: Brandon Brown 24, Darrlyn Willis 10, Evgenii Baburin 8, Chavaughn Lewis 7, Alec Brown 7, Artem Komolov 6, Alexander Gankevich 4, Ivan Strebkov 4, Georgy Zhbanov 4, Aleksandr Vinnik 0.

Czy Legia ma jeszcze jakiekolwiek szanse na awans do fazy grupowej BCL?