Koronawirus. Idiotyczne zachowanie gwiazdy NBA. Zlekceważył chorobę i są konsekwencje

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / TANNEN MAURY / Na zdjęciu: Rudy Gobert (z lewej)
PAP/EPA / TANNEN MAURY / Na zdjęciu: Rudy Gobert (z lewej)
zdjęcie autora artykułu

Rudy Gobert, koszykarz Utah Jazz, lekceważył informacje nt. koronawirusa w USA i nie przestrzegał zasad bezpieczeństwa. W czwartek okazało się, że... jest zarażony, a NBA musi zawiesić rozgrywki.

W tym artykule dowiesz się o:

Sytuacja w NBA jest bardzo dynamiczna. Organizacja podjęła decyzję o zawieszeniu sezonu zasadniczego 2019/2020 po tym, jak u zawodnika Utah Jazz, Rudy'ego Goberta zdiagnozowano obecność wirusa COVID-19 (więcej TUTAJ). Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jeszcze dwa dni temu Gobert ostentacyjnie lekceważył zagrożenie groźnym wirusem.

Na spotkaniu z dziennikarzami, na pytanie o koronawirusa... zaczął dotykać mikrofonu oraz wszystkich telefonów, które nagrywały jego rozmowę. Potem rozbawiony wyszedł z sali.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Wynik testu Goberta poznaliśmy dopiero tuż przed spotkaniem pomiędzy Utah i Oklahoma City Thunder w Chesapeake Energy Arena. Hala wypełniła się kibicami, jednak ostatecznie do spotkania nie doszło.

- Mecz został przełożony. Jesteście bezpieczni. Wszyscy jesteśmy bezpieczni. Możecie opuścić halę w normalny sposób - powiedział spiker do kibiców będących w hali.

Na reakcję NBA nie musieliśmy długo czekać. W nocy ze środy na czwartek NBA podjęło decyzję o zawieszeniu sezonu. "NBA chce poświęcić ten czas na podjęcie odpowiednich kroków w sprawie koronawirusa" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Sytuacja w Stanach Zjednoczonych robi się coraz bardziej poważna. Prezydent USA Donald Trump podjął decyzję o zawieszeniu na 30 dni wszystkich połączeń lotniczych z Europą. Zarażony wirusem jest także znany aktor Tom Hanks.

Zobacz zachowanie Goberta:

Zobacz także: Kwarantanna w Juventusie. Daniele Rugani zakażony koronawirusem

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia potwierdza 31 przypadków

Źródło artykułu: