EuroCup. Adam Waczyński nadal w formie, Unicaja Malaga ograła Germani Brescię

Trzeci triumf w EuroCupie odniosła Unicaja Malaga. Ekipa Adama Waczyńskiego pokonała we własnej hali Germani Basket Brescia 86:69, a polski snajper robił to, co potrafi najlepiej.

Krzysztof Kaczmarczyk
Adam Waczyński Newspix / Paweł Pietranik / Na zdjęciu: Adam Waczyński
Podopieczni Luisa Casimiro bardzo dobrze rozpoczęli, żeby potem dać się dojść i znów odjechać - tak w skrócie można podsumować środowy mecz w Maladze.

Gospodarze zaczęli od prowadzenia 16:2, po to, żeby trzecią kwartę otworzyć serią 0:9 i przegrywać już 41:44. Unicaja dopiero w czwartej kwarcie wróciła do swojej gry - zdobyła w niej aż 29 punktów i swobodnie odjechała rywalom.

Kluczem do sukcesu ekipy z Andaluzji nie był jednak atak, a dobra defensywa, która wymusiła aż 19 strat rywali (Unicaja miała ich 8). Dodatkowo gospodarze trafili 11 rzutów z dystansu w czym prym wiódł oczywiście Adam Waczyński.

Polak tradycyjnie mecz rozpoczął z ławki, ale na parkiecie spędził nieco ponad 20 minut i był trzecim strzelcem swojego zespołu. "Waca" zdobył 11 "oczek" wykorzystując 3 z 5 prób z dystansu i oba swoje rzuty wolne. Dołożył do tego 2 asysty i 3 straty. W całym sezonie EuroCupu notuje średnio 9,3 punktu i trafia 44 procent rzutów zza łuku.

Unicaja z bilansem 3 zwycięstw i 1 porażki jest na czele grupy B wspólnie z KK Buducnost Voli Podgorica. Kolejny mecz ekipa z Andaluzji rozegra 28 października - rywalem będzie niemiecki Ratiopharm Ulm.

Unicaja Malaga - Germani Basket Brescia 86:69 (24:12, 17:23, 16:19, 29:15)

Ponitka po koronawirusie. "Im szybciej tym lepiej"
Demolka w Ostrowie, Stal rozbiła Kinga różnicą 32 punktów!

Czy Adam Waczyński zostanie zauważony przez Mike'a Taylora i otrzyma powołanie na listopadowe okienko reprezentacyjne?