Euroliga. Dobry mecz Mateusza Ponitki. Przyczynił się do wygranej

Mateusz Ponitka zdobył 14 punktów w meczu 10. kolejki Euroligi i przyczynił się do wygranej Zenitu Sankt Petersburg nad Albą Berlin (73:66).

PS
Na zdjęciu od prawej: Mateusz Ponitka Getty Images / Igor Russak/NurPhoto / Na zdjęciu od prawej: Mateusz Ponitka
Szósty mecz Zenitu Sankt Petersburg w sezonie 2020/21 Euroligi i czwarte zwycięstwo. Tym razem ekipa z Rosji na wyjeździe pokonała Albę Berlin 73:66, kontrolując niemal od początku do końca przebieg spotkania. Już do przerwy Zenit wypracował sobie 11 "oczek" przewagi, której nie oddał w drugiej połowie spotkania.

Gości do triumfu poprowadził Will Thomas - autor 17 punktów i 5 zbiórek, 16 punktów do dorobku zespołu dołożył Arturas Gudaitis, a 14 Mateusz Ponitka. Czołowy reprezentant Polski spędził na parkiecie ponad 25 minut. W tym czasie trafił 2/3 rzutów za dwa, 1/2 za trzy i był niemal perfekcyjny na linii rzutów wolnych (7/8). Oprócz tego dołożył dwie zbiórki oraz jedną asystę.

Po stronie przegranych wyróżniał się tylko Ben Lammers - zakończył spotkanie z double-double na poziomie 15 punktów i 10 zbiórek. Żaden inny gracz Alby nie przekroczył bariery 10 "oczek".

W następnej kolejce Zenit zagra na wyjeździe z Baskonią (23 listopada). Do play-offów Euroligi awansuje osiem najlepszych zespołów (z 18, które występują w rozgrywkach). Zenit aktualnie jest dziewiąty, ale ma do rozegrania zaległe spotkania, które zostały przełożone ze względu na koronawirusa.

Ponitka w sześciu meczach Zenitu zatrzymał swoje statystyki na poziomie 7 punktów, 4,2 zbiórki oraz 2,3 asysty.