Euroliga. Dobry mecz Mateusza Ponitki. Polak przyczynił się do triumfu Zenitu

Zenit Sankt Petersburg triumfował w 20. kolejce Euroligi nad Żalgirisem Kowno 77:65, a jednym z liderów rosyjskiej ekipy był Mateusz Ponitka.

PS
Mateusz Ponitka (z prawej) PAP/EPA / ANATOLY MALTSEV / Na zdjęciu: Mateusz Ponitka (z prawej)
Pracowity czas dla koszykarzy Zenitu Sankt Petersburg. W środę rywalizowali na wyjeździe z Bayernem Monachium i ponieśli minimalną porażkę (80:82), a w piątek podejmowali Żalgiris Kowno. O ile pierwsza połowa tego spotkania była wyrównana, druga przebiegała już tylko pod dyktando Zenitu.

Do przerwy był remis 36:36, ale już w trzeciej kwarcie gospodarze odjechali rywalom na siedem "oczek" i do samego końca kontrolowali to, co dzieje się na parkiecie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 77:65, dzięki czemu Zenit dopisał 12. zwycięstwo w Eurolidze. Z bilansem 12-6 zajmuje czwarte miejsce.

Rosyjską ekipę do wygranej poprowadził duet Arturas Gudaitis i Mateusz Ponitka. Obaj zdobyli po 15 punktów, Gudaitis dołożył jeszcze osiem zbiórek, a Ponitka sześć i dwie asysty.

W 21. kolejce Euroligi Zenit zmierzy się u siebie z Anadolu Efes Stambuł.

Zenit Sankt Petersburg - Żalgiris Kowno 77:65 (17:14, 19:22, 20:13, 21:16)