EBL. Richard dołożył do pieca i maszyna odjechała. Fatalne zachowanie Florence'a!

Krzysztof Kaczmarczyk
Kris Richard PAP / Tomasz Wojtasik / Na zdjęciu: Kris Richard
Otwarcie finałów dla obrońców tytułu. Zastal przegrywał jeszcze w trzeciej kwarcie różnicą 12 punktów, ale potem wskoczył na swój mistrzowski poziom i przejechał obok rywali.

Stal w kluczowych momentach nie miała argumentów, a jej gra posypała się niczym domek z kart. Na finiszu sfrustrowany James Florence z premedytacją wyrzucił Skylera Bowlina z boiska.

Sędziowie finalnie nie zdecydowali się na dyskwalifikację, a Florence po całym zamieszaniu z uśmiechem od ucha do ucha dobrze bawił się na ławce.

Stal na początku dobrze realizowała swój plan - grała jeden na jeden, szukała przewagi centymetrów pod koszem, a znakomicie w ataku radził sobie Josip Sobin - już do przerwy miał 10 punktów. Geoffrey Groselle przyjął jednak wyzwanie, a mecz zakończył z 17 punktów (8/10 z gry), 8 zbiórkami i 2 blokami.

I ostrowianie do czasu mogli się podobać - na przerwę schodzili prowadząc różnicą 9 "oczek", a tuż po niej i trafieniu Chrisa Smitha z dystansu było już 47:35. Wtedy mecz przejął dobrze dysponowany Kris Richard - ten zdobył 9 punktów z rzędu, a Zastal zaliczył serię 14:0!

Podopieczni Żana Tabaka rozpędzili się do maksymalnych obrotów. Zagrali fizycznie w defensywie, a to przełożyło się na lepszy atak - po przerwie Zastal zdobył aż 54 punktu. Na dystansie przełamali się Skyler Bowlin czy David Brembly, pod koszem uaktywnił się Janis Berzins - zielonogórzanie mieli już nawet 14 "oczek" przewagi. Stali zabrali całą grę.

Richard zdobył finalnie 23 punkty - 12 do przerwy, 11 w trzeciej kwarcie. Dołożył 5 asyst, 4 zbiórki i 2 przechwyty. Wykorzystał 10 z 17 rzutów z gry. Oprócz niego jeszcze pięciu innych zawodników zaliczyło dwucyfrowe zdobycze punktowe.

Kolejne spotkanie finałowej serii rozegrane zostanie już w czwartek 28 kwietnia, początek o godzinie 20:30. Rywalizacja o mistrzostwo Polski toczy się do czterech zwycięstw.

Enea Zastal BC Zielona Góra - Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 89:75 (19:23, 16:21, 24:11, 30:20)

Zastal: Kris Richard 23, Geoffrey Groselle 17, Skyler Bowlin 13, Rolands Freimanis 10, Janis Berzins 10, David Brembly 10, Krzysztof Sulima 2, Cecil Williams 2, Łukasz Koszarek 2.

Stal: Josip Sobin 14, Chris Smith 13, James Florence 13, Denzel Andersson 12, Trey Kell 10, Jakuba Garbacz 7, Mark Ogden 4, Jarosław Mokros 2, Maciej Kucharek 0.

stan rywalizacji: 1:0 dla Enea Zastalu BC Zielona Góra