NBA. Davis może im nie pomóc, poważne problemy Lakers przed piątym meczem

Co zrobią aktualni mistrzowie NBA? Los Angeles Lakers remisują (2-2) w pierwszej rundzie fazy play-off z Phoenix Suns, a w następnym, bardzo ważnym meczu najprawdopodobniej będą musieli radzić sobie bez swojego kluczowego zawodnika.

Patryk Pankowiak
Anthony Davis Materiały prasowe / TNT / Na zdjęciu: Anthony Davis
Gwiazdor klubu z Hollywood, Anthony Davis podczas czwartego meczu rywalizacji z Phoenix Suns doznał urazu pachwiny i spędził na parkiecie zaledwie 19 minut, zdobywając sześć punktów. Gracze zespołu z Arizony pokonali Los Angeles Lakers w hali Staples Center 100:92 i doprowadzili do remisu w serii (2-2).

Przed aktualnymi mistrzami NBA trudne zadanie, bo następny, piąty mecz odbędzie się w Phoenix. Dodatkowo wielkim utrudnieniem może być dla nich brak Davisa.

Jak napisał na Twitterze znany dziennikarz sportowy, Shams Charania z The Athletic, 28-latek najprawdopodobniej nie pomoże Lakers podczas wtorkowego starcia z Suns. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że skrzydłowy wróci do gry na szósty lub ewentualny siódmy mecz serii. Status Davisa będzie aktualizowany z dnia na dzień.

Jeden z liderów "Jeziorowców" zdobywa w tym sezonie średnio 21,8 punktu, 7,9 zbiórki i 3,1 asysty. Już wcześniej miał problemy zdrowotne, kontuzja łydki wykluczyła go z gry na blisko dwa miesiące (od połowy lutego do połowy kwietnia).

Wydaje się, że pod nieobecność Davisa jeszcze większą odpowiedzialność na siebie będzie musiał wziąć LeBron James. - Te barki zostały zbudowane nie bez powodu - odpowiedział na pytanie odnośnego piątego meczu serii i ewentualny brak w składzie Davisa w rozmowie z mediami James. - Więc jeśli będę musiał dać od siebie coś ekstra, niech tak będzie. Zwycięstwo, porażka czy remis. Jestem gotowy, aby podjąć wyzwanie - dodawał czterokrotny mistrz NBA.

Polacy jadą do Tokio! Emocjonalna wypowiedź gwiazdy reprezentacji. Polały się łzy

Czy Lakers bez Davisa będą w stanie wygrać w Phoenix?