Przełamanie w Ostrowie - pierwszy sukces Arged BM Stali w 2022 roku

Arged BM Stal na następne zwycięstwo w Energa Basket Lidze musiała czekać ponad miesiąc. Mistrzowie Polski w czwartek przerwali pasmo trzech porażek.

Patryk Pankowiak
Damian Kulig Materiały prasowe / afał Jakubowicz / materiały prasowe Arged BM Stali / Na zdjęciu: Damian Kulig
Nie było to spotkanie, które porwało, ale Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski dopięła swego - odniosła ważne zwycięstwo na własnym parkiecie. Grała dobrze w defensywie.

Mistrzowie Polski nie uniknęli nerwów w końcówce, jednak ostatecznie pokonali drużynę MKS Dąbrowa Górnicza 91:80.

Podopiecznym Jacka Winnickiego, który w przeszłości pracował w Ostrowie Wielkopolskim, nie można odmówić zawziętości. Zaliczka "Stalówki z ponad piętnastu punktów stopniała do zaledwie pięciu, było 77:72 na niespełna cztery minuty przed końcem.

MKS miał nawet szansę zbliżyć się do rywali na jedno posiadanie, ale Arged BM Stal zareagowała wtedy w najlepszy możliwy sposób. Jakub Garbacz trafił za trzy i zapoczątkował serię żółto-niebieskich. Gospodarze przeprowadzili zryw 10-0, po którym wyszli na prowadzenie 89:75. Goście się już nie podnieśli.

Trener Igor Milicić równo rozdzielił czas spędzony na parkiecie - żaden z jego podopiecznych nie grał w czwartek więcej, niż 30 minut. Damian Kulig rzucił 16 punktów, a po 14 "oczek" wywalczyli James Palmer Jr oraz Jakub Garbacz. Amerykanin zanotował też siedem zbiorek.

MKS popełnił aż 19 strat. To nie było taki występ, jak ich poprzednie spotkanie z Enea Zastalem BC Zielona Góra. Devyn Marble zapisał przy swoim nazwisku 20 punktów, double-double miał Milivoje Mijović (11 punktów, 10 zbiórek), a Mike Lewis II zanotował 13 "oczek".

"Stalówka" po raz ostatni w PLK triumfowała jeszcze w 2021 roku, 27 grudnia pokonała w Bydgoszczy Enea Abramczyk Astorię 86:83. Od tamtego momentu doznała trzech porażek z rzędu. Teraz przerwała tę serię. Dla mistrzów Polski to 13. sukces w sezonie 2021/2022. MKS doznał 13. porażki.

Wynik:

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - MKS Dąbrowa Górnicza 91:80 (25:24, 24:15, 21:20, 21:21)

Arged BM Stal: Damian Kulig 16, Jakub Garbacz 14, James Palmer Jr. 14, Michael Young 12, Trey Drechsel 9, Kobi Simmons 9, James Florence 8, Denzel Andersson 6, Jakub Wojciechowski 3, Michał Pluta 0.

MKS: Devyn Marble 20, Mike Lewis 13, Milivoje Mijović 11, Marek Piechowicz 10, Adam Brenk 10, Josip Sobin 7, Caio Pacheco 6, Wiktor Rajewicz 3, Alan Czujkowski 0, Jakub Motylewski 0.

Będzie paszport dla gwiazdy? Znamy stanowisko Amerykanina ws. gry w kadrze!