Historia jak sprzed lat. Czy tym razem Mike Scott zgarnie dublet?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Andrzej Romański / Energa Basket Liga / Mike Scott
Materiały prasowe / Andrzej Romański / Energa Basket Liga / Mike Scott
zdjęcie autora artykułu

Kiedyś uratował kilka posad w Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski, teraz ciągnie do wielkiego sukcesu Polski Cukier Pszczółkę Start Lublin. Mike Scott i Suzuki Puchar Polski to jest bardzo ciekawa historia.

Na Suzuki Pucharze Polski grają, bo są gospodarzem, więc dostali miejsce w prezencie. Do tej pory w sezonie wygrali szalone cztery mecze w Energa Basket Lidze.

Nie było w tym zatem nic dziwnego, że nikt ekipy Polski Cukier Pszczółka Start Lublin nie traktował w roli jednego z faworytów do gry w finale tej imprezy.

Tymczasem lublinianie grają jak z nut. Najpierw odprawili obrońcę trofeum, czyli Enea Zastal BC Zielona Góra (82:81 po dogrywce), potem rewelacyjnego Kinga Szczecin (77:70). Czy w niedzielę napiszą kolejny cudowny rozdział?

Ten gość uwielbia Suzuki Puchar Polski

Bez dwóch zdań kluczową postacią Startu jest Mike Scott. Ten dołączył do lubelskiej drużyny w trakcie sezonu i do tej pory nie zachwycał, ale podczas Suzuki Pucharu Polski przeobraził się w potwora.

ZOBACZ WIDEO: To się nazywa gest! Gwiazda sportu pochwaliła się luksusowym prezentem

I tutaj należy cofnąć się do 2019 roku. Wtedy Amerykanin był zawodnikiem Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski, a turniej, którego stawką był Puchar Polski, rozgrywany był w Warszawie.

Scott jechał do stolicy z myślą, że niebawem może zostać zwolniony. Na włosku wisiała też posada trenera Wojciecha Kamińskiego. Ostrowianie zagrali jednak doskonały turniej, a Scott był nie do zatrzymania. Stal w finale ograła VBW Arkę Gdynia 77:74 i zdobyła trofeum.

- Wygranie tego pucharu uratowało kilka miejsc pracy, w tym moje (śmiech) - przyznał Scott w rozmowie z WP SportoweFakty. - Miałem świadomość tego, co potrafię i co mogę zrobić na parkiecie.

Amerykański zawodnik był kluczową postacią, wielu było pewnych, że to w jego ręce powędruje nawet statuetka MVP turnieju. Tak się jednak nie stało - wybrano Mateusza Kostrzewskiego.

Deja vu w Lublinie

Minęły trzy lata, a podczas kolejnej edycji Suzuki Pucharu Polski mamy jakby powtórkę wydarzeń. Scott ponownie gra w jednej ekipie z Kostrzewskim. W finale ponownie gra Arged BM Stal, a rywalem Scotta znów będzie James Florence!

Dyspozycja lidera Startu? 5 półek wyżej od tego, co grał dotychczas. W ćwierćfinale z Enea Zastalem BC skompletował 21 punktów i dziewięć asyst. Mógł zgarnąć jeszcze wisienkę na torcie, czyli trafić rzut na zwycięstwo. Wtedy uratował go jednak Jimmie Taylor, który dobił jego rzut tuż przed końcową syreną.

W półfinale przeciwko Kinowi Scott sam już zadbał o wszystko. Wykorzystał 9 z 13 rzutów z gry. Zaliczył 28 punktów i pięć asyst. Dziewięć "oczek" uzbierał w samej czwartej kwarcie.

Jeżeli Start w niedzielę ogra Stal i zdobędzie puchar, Scott jest tym razem murowanym faworytem do MVP. Zobacz także: Dwóch panów Jamesów. Szalony półfinał Suzuki Pucharu Polski! Suzuki Puchar Polski. Znamy zwycięzców konkursów wsadów i "trójek"

Źródło artykułu: