Kolejne spotkanie już w czwartek, początek o godzinie 20:30. Zapraszamy na WP SportoweFakty!

Kris Richard podał tlen, a Zastal niemal tradycyjnie zaczął grać na poważnie dopiero w drugiej połowie. Obrońcy tytułu wygrali i obejmują prowadzenie 1:0 w finałowej serii Energa Basket Ligi

Po powtórce jednak "tylko" faul niesportowy... Reakcja Amerykanina? Uśmiech od ucha do ucha na ławce...

Fatalne zachowanie Florence'a, który już bez piłki "wjechał" w Bowlina. Sędziowie sprawdzają czy to nie będzie dyskwalifikacja

Nic już nie odbierze Zastalowi pierwszej wygranej w finałach

Przerwa dla Arged BMSlam Stali

Bowlin postawił stempel! Kolejne jego trafienie z dystansu!

Z taką obroną jednak nic nie może - Groselle mógł pod koszem zrobić wszystko

Sobin 2 razy skutecznie z linii, Stal czuje, że może

Bowlin przełamanie wziął na siebie, trafił trudny rzut i Zastal wraca na dwucyfrowe prowadzenie

Zastal przestrzelił kilka rzutów z otwartych pozycji czym niejako wyciągnął pomocną dłoń goniącej Stali

Przerwa dla Enea Zastalu BC

Stal ma serial punktowy! Nie poddaje się i traci już "tylko" 8 punktów

Kapitalny blok Garbacza! Zastal przestał trafiać, ale dalej jest w miarę bezpieczny

Ile meczów potrwa seria o mistrzostwo Polski?

Bowlin pudłuje, Berzins dobija - Zastal chyba jest już poza zasięgiem w tym meczu

Bowlin skutecznie pod kosz, gra Stali posypała się jak domek z kart

Przewinienie techniczne dla Florence'a

Zastal uciekł już na 12 punktów! Niesamowicie grają zielonogórzanie w drugiej połowie

Po przewinieniu technicznym dla Ogdena i Groselle'a!

Ależ szczęśliwa akcja Zastalu, piłka się tak poodbijała, że w końcu trafiła pod koszem w ręce zupełnie niepilnowanego Berzinsa! Łotysz trafił z faulem

Coraz więcej kontaktów, coraz więcej walki i gwizdków

Długo, spokojnie, cierpliwie - tak punkty zdobywa Freimanis

Jest granie! Andersson pofrunął nad obręczą

Brembly! Druga jego "trójka"!

Szalony, ale skuteczny - Florence odpowiada z dystansu

Zastal idzie chyba po swoje - za trzy trafia Brembly

Czy Arged BMSlam Stal zdoła zatrzymać rozpędzony Enea Zastal BC?

Stal stanęła jak w czwartej kwarcie finału FIBA Europe Cup, chcąc wrócić musi zagrać zdecydowanie lepiej po obu stronach parkietu

Ważny rzut z dystansu Anderssona! Stali może to dać trochę energii przed kluczową częścią

Williams dwa razy wywalczył piłkę pod atakowaną tablicą i w końcu trafił

Koszarek dance z Ogdenem - ograł go idealnie, Stal nie wie co się dzieje

Freimanis i Groselle mają po trzy faule - to na pewno zmartwienie dla Tabaka

Brembly ma swoje pierwsze punkty, Zastal złapał chyba ten swój właściwy rytm

Zastal miał serię 14:0 - zakończył ją Florence rzutem zza łuku

Ależ powrót Zastalu - Freimanis tym razem skutecznie, Stal już przegrywa

Brembly, Freimanis, Groselle - wszyscy mieli akcje na prowadzenie dla Zastalu, ale dalej Stal na czele

Do znudzenia... Richard znów skutecznie!

Było +12 dla Stali, jest już tylko +3 po skutecznej akcji Groselle'a

Niewiarygodny jest Richard - teraz trafił z dystansu, co złapie zmienia w złoto

Trzy rzuty, trzy celne, 6 punktów - Kris Richard w drugiej połowie proszę państwa

Richard ponownie, Zastal stara się odrabiać straty

W Zastalu rzut wziął na siebie Richard - znakomity występ tego gracza jak do tej pory

Smith z dystansu, mocny cios Stali na otwarcie drugiej połowy

Przerwa dobiega końca, ostatnie wskazówki od trenerów i wracamy do gry

Jaki scenariusz na drugą połowę?

Czas na przerwę!

Z Groselle'm na parkiecie Zastal jest "na zero", Stal największą przewagę zbudowała z Mokrosem, który jest +11

Stal gra pod kosz, Zastal bierze dystans - na razie lepiej wychodzą na tym ostrowianie

Wynik już nie drgnął, Stal na przerwę schodzi mając 9 punktów przewagi. Jesteśmy pewnie, że Zastal tak tego raczej nie zostawi po przerwie

Garbacz za trzy! Rekordowa przewaga Stali

Florence dostał cios i nie był w stanie kontynuować gry, Zastal wykorzystał to bezwzględnie - punkty Sulimy

Florence bajecznie zwiódł Bowlina, Stal znów jest +8!

Kell dobrze przeczytał defensywę Zastalu, a Stal wyszła z opresji bo... Groselle siedzi na ławce

Smith wygrywa walkę z Berzinsem, Łotysz nieco sfrustrowany łapie faule i faje się ogrywać

Kto się tego spodziewał? Sobin ma już 10 punktów!

Bowlin do Groselle'a i jest już remis na tablicy wyników

Zastal rozrzucał strefę Stali, a Bowlin trafił zza łuku

Sobinowi wgrali jakieś nowe oprogramowanie, ogrywa Groselle'a jak chce

Mówisz, masz! Akcja ratunkowa i trafienie Berzinsa z 8 metrów! Czas akcji się kończył, Łotysz po prostu rzucił i wpadło

Zastal nie może wstrzelić się z dystansu - zaledwie 3/12 w tym elemencie

Andersson w kontrze, Stal z rekordową przewagą

Tymczasem Florence otwiera swoje konto punktowe

Stal na potęgę próbuje wykorzystać przewagi centymetrów Smitha czy Anderssona

Andersson pewny, Richard pewny - w kwarcie 2:2

Stal postawiła strefę, ale Zastal nie trafił już przeciwko niej trzech rzutów zza łuku

Zastal ma 57 procent skuteczności z gry i 3 asysty, Stal 64 procent skuteczności i tylko jedną stratę - poziom zatem jak na finały przystało

Kto zdobędzie więcej punktów w meczu?

Pierwsza kwarta za nami, na chwilę obecną +4 dla Stali! Solidne granie, dobre wymiany ciosów i znakomite pojedynki pod koszami!

Richard za to dziś pewny, kolejne jego trafienie zza łuku

Koszarek 0/2 z linii? No jego trema chyba nie zjadła - to jego ósme finały w karierze

Andersson przymierzył z dystansu, tak Szwed przywitał się z finałami

Richard pewnie i skutecznie, Tabak może odetchnąć

Richard po fatalnym 0/13 z gry przeciwko BC Astanie teraz ma już trafienie z dystansu

Groselle przyjął wyzwanie, już osiem "oczek" na jego koncie

Sobin tańczy z Groselle'm! Groselle odpowiada Sobinowi! Jest pojedynek!

Stal próbuje wykorzystać przewagę centymetrów i... to zdaje egzamin

Sobin ogrywa Groselle'a - to ma być arcyważny pojedynek dla losów tych finałów

Freimanis jest w niesamowitym gazie - pewna "trójeczka" na koncie Łotysza

2 minuty - Igor Milicić już bez marynarki

W Stali po zespołowej akcji wynik otworzył Sobin, a po chwili kontrę wykończył Kell

Groselle już dominuję pod koszami! 2 zbiórki i pierwsze punkty

W Ostrowie Wielkopolskim już po prezentacji, czas na hymn i... zaczynamy!

Takie trofeum trafi w ręce mistrzów Polski w sezonie 2020/2021 Takie trofeum trafi w ręce mistrzów Polski w sezonie 2020/2021

Jedną z najważniejszych informacji przed tą serią jest ta, podana przez Żana Tabaka - po serii finałowej Chorwat opuści Enea Zastal BC!

Sędziami pierwszego meczu finałowego będą Marcin Kowalski, Michał Proc i Adam Wierzman, a nad wszystkim czuwać będzie komisarz Marek Ćmikiewicz

W tym sezonie Zastal i Stal mierzyły się ze sobą trzykrotnie, bilans to 2:1 dla zielonogórzan. W Energa Basket Lidze drużyny wykorzystywały atut własnego parkietu - w Zielonej Górze Zastal wygrał 105:85, a w Ostrowie Wielkopolskim Stal 90:80. Obie ekipy spotkały się też w półfinale Suzuki Pucharu Polski, który rozgrywany był w Lublinie - tam Zastal triumfował 105:79, a potem sięgnął po puchar

Kto wygra pierwszy pojedynek finałów EBL?

Czas na wielkie finały Energa Basket Ligi! O mistrzostwo Polski w serii do czterech zwycięstw powalczą Enea Zastal BC Zielona Góra i Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski. Rywalizacja toczyć będzie się do czterech zwycięstw, a wszystkie mecze rozegrane zostaną w ostrowskiej Arenie. Pierwsze starcie już dziś, tj. w środę 28 kwietnia