Szymon Szewczyk w ostatniej akcji spotkania ustalił wynik na 100:64!
Luksemburczycy dwa razy za trzy, a Polacy zbliżają się do 100 punktów. Brakuje już tylko sześciu oczek.
Aktywny Kamil Łączyński, który tym razem idealnie obsłużył Michała Michalaka.
Na parkiecie znów Przemysław Karnowski, który zdobył szybko 4 punkty.
2+1 Tomasza Gielo po udanej akcji z Szymonem Szewczykiem.
Pierwsze punkty w meczu zdobywa Tomasz Gielo.
Rzut Łączyńskiego jednak za dwa i kończymy trzecią kwartę wynikiem 70:46. Pewne prowadzenie Polaków.
Kamil Łączyński za trzy i mamy już 70 punktów.
Alexandre Rodenbourg ma już 14 punktów - to najlepszy strzelec Luksemburga.
Kapitalna ackja Polaków! Skibniewski do Ponitki, który za plecami podał do Damiana Kuliga, a ten skończył efektownie z góry!
Za trzy trafił także Przemysław Zamojski, który miał problemy ze skutecznością.
Ładna akcja duetu Przemysław Zamojski - Mateusz Ponitka.
Adam Waczyński w formie! Kolejna trójka "Wacy", który ma już 13 punktów.
Seria trójek - Skibniewski, Rodenbourg i Zamojski.
Jones dwa celne rzuty wolne po niesportowym faulu ze strony Polaków.
Christopher Jones za trzy i Luksemburg znowu dobrze rozpoczął kwartę.
Trzecia kwarta rozpoczęta od trójki Adama Waczyńskiego.
Qyntel Woods na meczu w Koszalinie / fot. Karol Wasiek Qyntel Woods na meczu w Koszalinie / fot. Karol Wasiek
Za chwilę początek drugiej połowy - oby była lepsza niż pierwsza.
12 punktów przewagi do przerwy, ale Polacy grają bardzo przeciętnie. Mamy aż 14 strat.
Robert Skibniewski i Adam Waczyński za trzy i już 12 punktów więcej Polaków.
Adam Waczyński zdobywa pierwsze punkty w meczu - 2/2 z linii.
Przemysław Karnowski zdobył pierwsze punkty! Oby tak dalej.
Karnowski ma już dwie asysty, a Aaron Cel 10 punktów.
Aaron Cel spod kosza jak zawsze bardzo skuteczny. Wykorzystujemy naszą przewagę wzrostu.
Za chwilę na parkiecie pojawi się Przemysław Karnowski, nazywany przez trenera Taylora "Big Mamba"
W końcu trafiliśmy za trzy! Kamil Łączyński i mamy 8 punktów przewagi. W tej kwarcie 13:2 dla Polaków.
Luksemburg rzuca przez ręce, bardzo daleko od obręczy. Wykorzystajmy to i nie popełniajmy tylu strat!
Znów Szymon Szewczyk spod kosza i odskakujemy na 5 punktów.
Damian Kulig idzie na double-double. 8 punktów i 9 zbiórek naszego podkoszowego!
Ładna akcja duetu Kamil Łączyński - Szymon Szewczyk. Ten drugi skończył akcję spod kosza.
10 strata - katastrofa w tym elemencie!
W końcu prowadzimy! Szymon Szewczyk i mamy punkt więcej od Luksemburga.
Damian Kulig ma już 6 punktów i 6 zbiórek.
Na dzień dobry ósma strata...
Mamy dwa razy więcej zbiórek (12:6), ale aż 7 strat! Luksemburg ma 50 proc. z gry, Polska 37,5 proc...
Koniec pierwszej kwarty i przegrywamy! Zapomnijmy o tych 10 minutach i grajmy lepiej - ten mecz trzeba wygrać.
Aaron Cel zablokowany przez kilkanaście centymetrów mniejszego rywala...
Jairo Delgado ograł Zamojskiego jak chciał - przykro na takie coś patrzeć.
I jest zmiana oblicza gry. Trafił Ponitka, trafił Kulig i już tylko -3. Czas dla trenera Luksemburga.
Trzy zmiany w naszej kadrze - Mateusz Ponitka, Damian Kulig i Kamil Łączyński - może oni zmienią nasze oblicze.
Adam Hrycaniuk z półdystansu, ale dalej mamy 7 punktów mniej.
Aaron Cel potrafi zdobywać punkty. A reszta?
Mamy sześć strat w połowie pierwszej kwarty - tego nie skomentujemy.
Katastrofalna gra Polaków! Christopher Jones dwa razy skończył kontrę i przegrywamy 4:13! Czas dla Mike'a Taylora.
W naszej reprezentacji punktuje tylko na razie Aaron Cel.
Fatalny początek! Masa strat, a Luksemburg spokojnie nas punktuje. Czas się obudzić!
Alexandre Rodenbourg za trzy i przegrywamy 2:7...
Niespełna trzy minuty a Polacy mają już cztery straty!
Dużo niedokładności z obu stron. Dalej Luksemburg nieco lepszy.
Dwie straty i przegrywamy 2:4 - na razie mecz jest "zacięty".
Tom Schumacher otworzył wynik i... przegrywamy.
Warto przypomnieć, że najwyższy gracz Luksemburga Alexandre Rodenbourg mierzy ledwo 203cm. Warto to wykorzystać.
Luksemburg w oficjalnych meczach przegrał 52 spotkania z rzędu! ;-)
Na rozgrzewce Przemysław Karnowski, który ma zagrać kilka minut - tak twierdził przed meczem trener Mike Taylor.
Rozpoczynamy od informacji, że Niemcy pokonali Austrię i są blisko awansu z 2. miejsca na EuroBasket.