Koniec. Stelmet BC Zielona Góra zdecydowanie wygrywa i jako pierwszy melduje się w półfinale Final Eight!

Na parkiecie ewidentnie czuć już oczekiwanie na końcową syrenę

Po czasie Twarde Pierniki popełniły dwie prost straty, a efektownym wsadem popisał się Zamojski powiększając przewagę Stelmetu do 21 punktów

O przerwę poprosił Jacek Winnicki

Zamojski ustrzelił trójkę z rogu boiska i to już jest koniec

Śnieg skutecznie "wślizgnął" się pod kosz

Piąte przewinienie popełnił Dragicević, ale to raczej już mało istotny fakt

Wiśniewski wybrał piłkę Djurisiciovi, ale nie zdołał umieścić piłki w koszu... w odpowiedzi Dragicević wymusił faul Sulimy i wykorzystał dwa rzuty wolne

Cztery oczka z rzędu Twardych Pierników, ale efektownie nad koszem pofrunął Przemysław Zamojski studząc zapędy rywali

Dwie minuty za nami i wynik ruszył w końcu James Florence

Minuta gry minęła, a wynik stoi w miejscu, co z pewnością cieszy tylko Stelmet BC

16 - tyle punktów przewagi ma Stelmet BC przed decydującą kwartą meczu

Przerwa dla Artura Gronka, Stelmet BC będzie miał 7 sekund na swoją akcję po rzutach wolnych Łukasza Wiśniewskiego

Ponownie trafił Djurisić i Stelmet BC osiąga rekordową przewagę w tym meczu

Florence pod kosz do Hrycaniuka. "Bestia" skutecznie i losy meczu powoli się chyba rozstrzygają...

Weaver ciągnie za uszy Twarde Pierniki, ale po drugiej stronie zabójczo skuteczny Djurisić

Przerwa dla Jacka Winnickiego, Stelmet BC ma już 14 punktów więcej od Polskiego Cukru

Stelmet BC ma wszystko pod kontrolą - jak na razie

Zza linii 6,75 niezawodny Łukasz Koszarek

Kapitalnie "dokarmiają" zielonogórzanie pod koszem Djurisicia i Dragicevicia

Obie Troter zza łuku i straty zmalały do jednocyfrowego dystansu

Gdyby nie Weaver, Polski Cukier dawno straciłby już jakiekolwiek nadzieje na sukces

Kapitalnie szukają się zielonogórzanie - tym razem z topu pod kosz podanie Koszarka do Dragicevicia

Armani Moore poleciał nad kosz, gdzie dostrzegł go Łukasz Koszarek

Weaver otwiera punktowa nie przerwie

Polski Cukier rozpoczął od straty, ale w odpowiedzi z czystej pozycji spudłował Kelati

Już za parę chwil wracamy do gry. Jeżeli Polski Cukier chce wrócić do meczu, musi zdecydowanie poprawić skuteczność

Łukasz Koszarek równo z syreną czasu akcji... zza łuku i Stelmet BC ma 12 punktów przewagi po pierwszej połowie

Twarde Pierniki pudłują z linii rzutów wolnych co też ma wpływ na rezultat

Maksym Sanduł właśnie wyprowadził z nerwów Jacka Winnickiego pudłując spod samego kosza

Djurisić zebrał piłkę pod atakowanym koszem i trafił zza łuku - Stelmet BC ponownie ucieka

Sprytny Kelati z autu zza linii końcowej i jest on pierwszym zawodnikiem z dwucyfrową zdobyczą punktową

Wiśniewski kapitalnie obsłużył podaniem Weavera pod sam kosz, a temu nie pozostało już nic innego, jak tylko trafić

James Florence wkręcił w parkiet Obie Trottera, a trójką odpowiedział na to Łukasz Wiśniewski

Obie Trotter z akcją 2+, pierwsze punkty dołożyli też Jure Skifić i Tomasz Śnieg i już tylko -4 na koncie Polskiego Cukru

Stelmet BC ma sto procent w skuteczności rzutów równo z końcową syreną czasu akcji - teraz zza łuku trafił James Florence

Zielonogórzanie naprawdę solidnie bronią i Twarde Pierniki nie mają otwartych pozycji

Adam Hrycaniuk dobrze wszedł do gry z łąwki i ma już 6 punktów na swoim koncie

Koniec pierwszej kwarty, która przebiegała zdecydowanie pod dyktando Stelmetu BC. Polski Cukier musi poprawić skuteczność chcąc marzyć o wygranej

Weaver nie daje za wygraną - z tym zawodnikiem zielonogórzanie mają zdecydowanie najwięcej problemów

Trzy celne rzuty wolne Kelatiego i Stelmet BC znów daleko przed Polskim Cukrem

Adam Hrycaniuk zameldował się na boisku skutecznym "haczykiem"

Niesamowity rzut Kelatiego równo z syreną oznaczającą koniec czasu akcji... i trójka od tablicy

Tym razem o przerwę prosi Artur Gronek

Weaver "dał z góry" i straty praktycznie odrobione

Zza łuku trafił Sulima i przewaga Stelmetu BC zmalała do trzech oczek

Weaver znakomicie w tempo do Wiśniewskiego i Polski Cukier powoli wraca do meczu

W końcu się udało - trafił Obie Trotter

Polski Cukier już ponad cztery minuty czeka na swoje kolejne punkty - przypomnijmy to właśnie torunianie prowadzili 2:0

Kolejna strata Twardych Pierników, a Kelati znakomitą asystąobsłużył Dragicevicia

Mistrzowie Polski wykorzystują każdy błąd rywala i szybko zbudowali sobie przewagę

Szybka przerwa dla Jacka Winnickiego

Tym razem Kelatiw roli asystenta, a punkty zdobywa Nemanja Djurisić

Thomas Kelati zza łuku niemal równo z syreną 24 sekund

Wynik otworzył Kyle Weaver, szybko odpowiedział Vladimir Dragicevic

3... 2... 1... Final Eight właśnie wystartował!

Trzy minuty i startujemy z Final Eight Pucharu Polski!

Uroczystego otwarcia turnieju dokona prezes Polskiego Związku Koszykówki Grzegorz Bachański

Sędziowie meczu: Tomasz Trawicki, Adam Wierzman i Marcin Bieńkowski

Obie drużyny mierzyły się już ze sobą w tym sezonie w PLK. W Zielonej Górze Stelmet BC wygrał 83:67. W rewanżu lepsze okazały się Twarde Pierniki, które triumfowały 81:69. Jak będzie tym razem?

W czwartkowym pojedynku w Stelmecie BC Zielona Góra nie zadebiutuje jeszcze Jarosław Mokros

Kwadrans pozostał do rozpoczęcia pierwszego meczu turnieju Final Eight, którego stawką jest Puchar Polski w koszykówce mężczyzn. W pierwszym ćwierćfinale w Arenie Ursynów zmierzą się Polski Cukier Toruń i Stelmet BC Zielona Góra