Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019. Sprawdź klasyfikację medalową

Reprezentacja Polski zajęła 11. miejsce w klasyfikacji medalowej lekkoatletycznych mistrzostw świata w Doha. Biało-Czerwoni w sumie sześć razy stawali na podium.

Piotr Szarwark
Paweł Fajdek PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Paweł Fajdek
Przed ostatnim dniem lekkoatletycznych mistrzostw świata w Doha, reprezentacja Polski miała na koncie cztery medale: złoto Pawła Fajdka w rzucie młotem, srebro Joanny Fiodorow w tej samej konkurencji, brąz Wojciecha Nowickiego również w rzucie młotem i brąz Piotra Liska w skoku o tyczce.

W niedzielę Biało-Czerwoni poprawili ten dorobek. Najpierw za sprawą Marcina Lewandowskiego, który zajął trzecie miejsce w biegu na 1500 metrów (WIĘCEJ), a następnie dzięki sztafecie 4x400 kobiet. Polki w finale uległy tylko Amerykankom (WIĘCEJ).

Tym samym reprezentacja Polski zakończyła mistrzostwa z dorobkiem sześciu medali (jeden złoty, dwa srebrne, trzy brązowe), co pozwoliło na zajęcie 11. miejsca w klasyfikacji medalowej.

W tej klasyfikacji triumfowali Amerykanie, udowadniając swoją potęgę. W sumie zgromadzili aż 29 medali (14-11-4). Na drugim miejscu znalazła się Kenia - 11 medali (5-2-4), a trzecia lokata przypadła Jamajce - 11 medali (3-5-3).