Wyszło na jaw, z kim powalczy Peszko! "Wszystkim opadną szczęki"

O takiej walce chyba nikt by nie pomyślał. Sławomir Peszko, który zakończył piłkarską karierę, zaangażował się w federację Clout MMA. Sam ma nawet stoczyć pojedynek, a portal Sport.pl podaje nawet jego rywala. Mowa o... Piotrze Żyle!

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Sławomir Peszko, na małym zdjęciu: Piotr Żyła WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Facebook/Piotr Żyła Official / Na zdjęciu: Sławomir Peszko, na małym zdjęciu: Piotr Żyła
W minionym sezonie Sławomir Peszko bronił barw Wieczystej Kraków. Był to jednak jego ostatni epizod w piłce nożnej, bowiem zdecydował się zakończyć piłkarską karierę.

Szybko jednak dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądać życie Peszki po rozłące z piłką nożną. Wkroczył on bowiem w świat freak fightów, stając się jedną z twarzy federacji Clout MMA. Na konferencji prasowej były reprezentant Polski potwierdził, że nie będzie tylko ambasadorem federacji. Ma on bowiem również pojawić się w oktagonie i dojdzie do tego w 2024 roku.

Od razu zatem nasunęło się pytanie, z kim były piłkarz Wieczystej Kraków zmierzy się w swojej walce. I głos w tej sprawie zabrał portal Sport.pl. "Z otoczenia samego piłkarza, gdzie w ostatnich tygodniach usłyszeliśmy, że Peszko już ma upatrzonego rywala, a gdy poznamy jego nazwisko, wszystkim nam opadną szczęki" - napisano na temat informacji o przeciwniku.

ZOBACZ WIDEO: Jest chętny na bój z Arturem Szpilką. "Nie ma się co zastanawiać"

Wyżej wspomniany portal twierdzi, że rywalem Peszki ma być... Piotr Żyła! Jednak żeby do tego doszło, musi otrzymać on specjalne pozwolenie od PZN. Jednak według Sport.pl, kwestia ta ma być już dogadana.

Na pierwszej konferencji prasowej Clout MMA padło nawet pytanie do byłego reprezentanta Polski na temat walki ze skoczkiem narciarskim. - To byłoby potężne, ale nie wybiegam tak daleko w przyszłość - odpowiedział.

Jeżeli chodzi o Żyłę, to na razie nie zabierał głosu w sprawie ewentualnej walki. Za to już w 2016 roku miał on okazję uczestniczyć w "ważeniu" i "straszeniu" wzrokiem "rywala". Wówczas przyszło mu rywalizować z Janem Ziobro, tyle tylko, że na... skoczni - podczas Turnieju Czterech Skoczni. Polacy nagrali filmik, który zdobył dużą popularność w sieci.

Jak informuje Sport.pl, do pojedynku Peszko kontra Żyła ma dojść w formule bokserskiej i małych rękawicach.

Co ciekawe, na temat tej potencjalnej walki głos zabrał już inny były reprezentant Polski, Sebastian Mila na Twitterze. "Peszkin vs. Piotrek Żyła Sławciu K.O nie zapraszam do dyskusji" - napisał.

Czy dojdzie do walki Peszko - Żyła?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×