UFC 183: Powrót legendarnego Andersona Silvy już w sobotę

W tradycyjny amerykański weekend Super Bowl największa organizacja MMA na świecie zorganizuje galę UFC 183 z hitową walką wieczoru Andersona Silvy z Nickiem Diazem.

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Dla "Spidera" pojedynek z 31-letnim kontrowersyjnym Kalifornijczykiem będzie powrotem po dwóch porażkach z rzędu z Chrisem Weidmanem. Najpierw, w lipcu 2013 roku, Anderson Silva sensacyjnie stracił pas wagi średniej przegrywając przez nokaut w drugiej rundzie, zaś w rewanżu, podczas kończącej rok gali UFC 168, Brazylijczyk w dramatycznych okolicznościach złamał nogę.
Nick Diaz starciem z brazylijską legendą również powróci po dwóch przegranych. Były czempion nieistniejącej już organizacji Strikeforce w ostatnich latach walczy rzadko. W lutym 2012 roku poległ z Carlosem Conditem, zaś ponad rok później został zdominowany przez Georges'a St-Pierre'a. W drugiej walce wieczoru UFC 183, w starciu czołówki wagi półśredniej doświadczony Tyron Woodley skrzyżuje rękawice z niepokonanym 23-latkiem Kelvinem Gastelumem.

Poza tym podczas gali wystąpią również była mistrzyni Strikeforce Miesha Tate, pogromca Piotra Hallmanna - Amerykanin Al Iaquinta, Thiago Alves, Tim Boetsch czy Joe Lauzon.

Gala UFC 183 odbędzie się w nocy z 31 stycznia na 1 lutego w MGM Grand Garden Arena w Las Vegas. Początek imprezy o 1:00, karta główna od 4:00.

Karta walk:

185 lbs: Anderson Silva vs Nick Diaz
170 lbs: Tyron Woodley vs Kelvin Gastelum
170 lbs: Jordan Mein vs Thiago Alves
125 lbs: John Lineker vs Ian McCall
135 lbs: Miesha Tate vs Sara McMann
155 lbs: Joe Lauzon vs Al Iaquinta
185 lbs: Thales Leites vs Tim Boetsch
185 lbs: Derek Brunson vs Ed Herman
185 lbs: Tom Watson vs Rafael Natal
145 lbs: Diego Brandao vs Jimy Hettes
185 lbs: Thiago Santos vs Andy Enz
185 lbs: Ildemar Alcantara vs Richardson Moreira

Brazylijczyk rywalem Mateusza Gamrota na KSW 30

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×