KSW 38: rewelacyjny powrót byłego mistrza. Efektowna gala w studiu telewizyjnym

W studiu telewizyjnym w Sękocinie Nowym odbyła się najmniejsza gala KSW w historii. Choć zabrakło największych gwiazd, to zawodnicy nie zawiedli. W walce wieczoru Artur Sowiński zanotował wspaniały powrót po utracie pasa.

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Materiały prasowe / kswmma.com

W głównym pojedynku wieczoru Artur Sowiński pokonał Łukasz Chlewicki. Były czempion dywizji piórkowej rozprawił się z krakowskim weteranem, wygrywając przez poddanie (trójkąt nogami) już w pierwszej rundzie.

Kibicom nie spodobała się walka pomiędzy Antonim Chmielewskim a Łukaszem Bieńkowskim. Pojedynek czołowych polskich "średnich" nie porwał i zakończył się triumfem "Polskiego Wanderleia Silvy" przez jednogłośną decyzję.

Dużo emocji było obecnych przy konfrontacji Romana Szymańskiego z Denilsonem Nevesem de Oliveirą. Po dwóch rundach dominacji Polaka, w trzeciej odsłonie był bardzo bliski porażki przez TKO. Ostatecznie jednak zawodnik Gold Teamu dopisał do swojego rekordu dziesiątą wygraną.

Waga kogucia oficjalnie zadebiutowała w największej polskiej organizacji MMA. Anzor Azhiev został historycznym pierwszym zwycięzcą, pokonawszy decyzją Kamila Selwę.

Choć Gracjan Szadziński wziął walkę na KSW 39 na ostatnią chwilę, to godnie pokazał się w pojedynku z Kamilem Szymuszowskim. W pewnym momencie był nawet bliski triumfu przez TKO, ale ostatecznie przegrał przez większościową decyzję.

Najcenniejszy triumf w zawodowej karierze padł łupem Grzegorza Szulakowskiego. Pochodzący z Namysłowa reprezentant Berkut Arrachionu na kilkadziesiąt sekund przed upływem regulaminowego czasu technicznie znokautował Renata Gomesa Gabriela.

ZOBACZ WIDEO Kowalczyk: jak zassę powietrze, odgryzę Pudzianowskiemu tętnicę

Po dwóch porażkach w Konfrontacji Sztuk Walki, starcie na swoją korzyść rozstrzygnął w końcu Łukasz Rajewski. Członek płockiego klanu kickbokserskiej rodziny wypunktował po trzech rundach Sebastiana Romanowskiego.

W walce otwarcia kibice obejrzeli kapitalny nokaut. Drugie zwycięstwo w okrągłej klatce KSW odniósł Maciej Kazieczko. Utalentowany młody poznaniak w 70. sekundzie pierwszej rundy rozprawił się z Tomaszem Matusewiczem.

Wyniki:

145 lb: Artur Sowiński pok. Łukasza Chlewickiego przez poddanie (duszenie trójkątne nogami), runda 1., 1:51.
185 lb: Łukasz Bieńkowski pok. Antoniego Chmielewskiego przez jednogłośną decyzję (2x 30-28, 30-27).
145 lb: Roman Szymański pok. Denilsona Nevesa de Oliveirę przez jednogłośną decyzję (2x 29-26, 30-25).
135 lb: Anzor Azhiev pok. Kamila Selwę przez jednogłośną decyzję (3x 29-28).
155 lb: Kamil Szymuszowski pok. Gracjana Szadzińskiego przez większościową decyzję (2x 29-28, 28-28)
155 lb: Grzegorz Szulakowski pok. Renata Gomesa Gabriela przez TKO (uderzenia łokciami), runda 3., 4:19.
145 lb: Łukasz Rajewski pok. Sebastiana Romanowskiego przez jednogłośną decyzję (3x 29-28).
155 lb: Maciej Kazieczko pok. Tomasza Matusewicza przez TKO (uderzenia w parterze), runda 1., 1:10.

Czy gala KSW 38 w studiu była dobrym pomysłem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×