Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Typa i Siatkowski po 65. Rajdzie Polski

Start w Orlen Platinum 65 Rajdzie Polski Radosław Typa i Daniel Siatkowski będą pamiętali długo. Trzydniową rywalizację zakończyli na 2 miejscu w Pucharze Citroena i 26 w klasyfikacji generalnej. Obaj zawodnicy zgodnie przyznają, że był to jeden z najtrudniejszych rajdów w ich karierze. Tylko jeden odcinek specjalny – piątkowy superoes w Mikołajkach udało się przejechać stuprocentowo sprawnym autem. Od sobotniego poranka zaczęło się pasmo problemów technicznych.
Paweł Świder
Paweł Świder

Cały drugi dzień imprezy załoga podróżowała z uszkodzoną pompą wspomagania. Jazda w tak trudnych warunkach bez wspomagania kierownicy to droga przez mękę. Dopiero na wieczornym serwisie udało się usunąć awarię. Gdy w niedzielę rano Radek i Daniel planowali odrabianie strat zastrajkował silnik. Do końca rajdu przerywał i szarpał, auto nie miało pełnej mocy. Mimo tego załodze udało sie utrzymać drugą pozycję i zdobyć kolejne punkty w klasyfikacji C2R2 Team's Challenge.

Radosław Typa: Dużo pracuję nad kondycją fizyczną i nie narzekam na wydolność, ale jazda bez wspomagania to był horror. Po jednym z odcinków ze zmęczenia poleciała mi krew z nosa. Gdy po usunięciu awarii mieliśmy nadzieję na odrobienie strat, w niedzielę dopadła nas kolejna. Takie sytuacje z jednej strony odbierają chęć do jazdy, ale pokazują też, że w rajdach trzeba być twardym i nie można odpuszczać. Mimo awarii udało sie wygrać dwa odcinki w klasie, a na jednym odcinku pokonać auto S1600. Mamy za sobą kawał męskiej przygody...

Daniel Siatkowski: To był jeden z moich najtrudniejszych rajdów. Od początku starałem się trzymać dobrą minę i mobilizować Radka mimo, że w aucie nie było wesoło... Ten rajd nauczył nas wiele i bardzo wzmocnił nasz zespół. Skoro przetrwaliśmy to i dojechaliśmy na drugim miejscu – możemy przetrwać wszystko.

Starty Radosława i Daniela wspierają: Producent wody mineralnej Primavera, Makita, Radex, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz miasto Orneta.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×