Koronawirus. Alpejski PŚ. Rywalizacja mężczyzn odwołana. Wielki triumf młodego Norwega

Koronawirus torpeduje cały sportowy świat. Z tego powodu odwołano zawody alpejskiego Pucharu Świata mężczyzn w słoweńskiej Kranjskiej Gorze. Tym samym dużą Kryształową Kulę wywalczył Aleksander Aamodt Kilde.

Adrian Nuckowski
Aleksander Aamodt Kilde Getty Images / David Geieregger/SEPA.Media / Na zdjęciu: Aleksander Aamodt Kilde
Sytuacja związana z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa z godziny na godzinę jest coraz bardziej dynamiczna. Jeszcze kilka dni temu władze FIS podjęły decyzję, że zmagania mężczyzn w alpejskim Pucharze Świata w Kranjskiej Gorze (14-15 marca) odbędą się, ale bez udziału kibiców. W czwartek (12 marca) nastąpił zwrot - zawody zostały definitywnie odwołane. Kilkanaście godzin wcześniej odwołano zawody kobiet w szwedzkim Aare.

Tym samym zwycięzcą klasyfikacji generalnej Pucharu Świata został Aleksander Aamodt Kilde. Drugą pozycję zajął Alexis Pinturault, który miał dużą szansę na wyprzedzenie swojego rywala podczas rywalizacji w Kranjskiej Gorze. Podium uzupełnił Henrik Kristoffersen.