Lekkoatletyka. Niesamowita seria Ryana Crousera. Jest nieosiągalny dla rywali

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Andy Lyons / Na zdjęciu: Ryan Crouser
Getty Images / Andy Lyons / Na zdjęciu: Ryan Crouser
zdjęcie autora artykułu

Ryan Crouser nie ma sobie równych w sezonie 2020. W sobotę, podczas mityngu w Des Moines, za każdym razem pchał kulę poza granicę 22 metrów.

W tym artykule dowiesz się o:

Michał Haratyk jest drugi na światowych listach pchnięcia kulą w tym sezonie z wynikiem 21,88 m. Liderem jest Ryan Crouser, który tylko w sobotnim mityngu w Des Moines sześć razy pchał kulę poza 22. metr. Amerykanin jest w innej lidze, nie ma sobie równych i dokonuje historycznych rzeczy.

Jego seria z soboty jest imponująca. Rozpoczął od 22,27 m, w kolejnej próbie zanotował swoje najlepsze pchnięcie tego dnia - 22,72 m, a w następnych notował: 22,70 m, 22,63 m, 22,68 m i 22,44 m.

Crouser nie tylko pobił rekord mityngu, ale stał się drugim lekkoatletą w historii, który we wszystkich sześciu próbach w jednym konkursie przebił barierę 22 metrów. Ostatni raz dokonał tego Alessandro Andrei w 1987 roku.

- Starałem się pobić rekord świata, ale to wielkie pchnięcie jeszcze nadejdzie. Cieszę się, że mogłem tu startować - powiedział Amerykanin, cytowany przez stronę worldathletics.org.

Przypomnijmy, że kilka dni temu Crouser podczas jednego z mityngów uzyskał 22,91 m, czyli zaledwie 21 centymetrów mniej od rekordu świata. Amerykanina już wkrótce oglądać będziemy w Polsce, ponieważ wystąpi on na Lotto Memoriale Kamili Skolimowskiej (6 września).

Czytaj także: - Lekkoatletyka. Maria Andrejczyk przez stres nie mogła spać. "To znaczy, że mi zależy"Lekkoatletyka. Paweł Fajdek drugi, ale bardziej uśmiechnięty

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Lewis Hamilton zaskoczył sprzątaczkę. Tego się nie spodziewała

Źródło artykułu:
Czy Ryan Crouser pobije w tym roku rekord świata w pchnięciu kulą?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (2)
avatar
Janusz Wojciechowski
30.08.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Ale musiał się napakowac  
avatar
eugjan
30.08.2020
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Ciekawe bo naszym lekkoatletom wirus przeszkadza a w USA jakoś nie