Bundesliga: wysokie wygrane Werderu i Fortuny, Kownacki na ławce

W niedzielnych meczach 21. kolejki Bundesligi wysokie zwycięstwa odniosły Werder Brema i Fortuna Duesseldorf. 90 minut rozegrał Marcin Kamiński, a Dawid Kownacki całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Łukasz Witczyk
Johannes Eggestein i Niklas Suele Getty Images / Stuart Franklin/Bongarts / Na zdjęciu: Johannes Eggestein i Niklas Suele
Fortuna Duesseldorf wykonała kolejny krok w kierunku utrzymania w Bundeslidze. Beniaminek bez większych problemów pokonał inny zespół walczący o pozostanie w niemieckiej elicie - VfB Stuttgart. Fortuna prowadzenie objęła w 34. minucie, gdy Kenan Karaman wykorzystał dogranie Dodiego Lukebakio. Na początku drugiej połowy gospodarze podwyższyli prowadzenie, a bramkę strzelił Oliver Fink.

VfB Stuttgart starało się odrobić straty, ale gościom brakowało skuteczności. W końcówce Fortuna zadała kolejny cios. Trzecią bramkę dla gospodarzy strzelił Benito Raman. W starciu z VfB szansy od trenera nie otrzymał Dawid Kownacki, który całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. 90 minut rozegrał za to Marcin Kamiński.

Pewne zwycięstwo odniósł również Werder Brema, który 4:0 wygrał z FC Augsburg. Mecz świetnie rozpoczął się dla gospodarzy. Już w 5. minucie bramkę zdobył Milot Rashica. Gol ten ustawił spotkanie. Werder przeważał, a goście nie byli w stanie odrobić strat. Do tego w 27. minucie stracili kolejnego gola, którego strzelił Johannes Eggestein.

Po kilku chwilach było już 3:0. Drugiego gola zdobył Rashica, który po kontrze kapitalnym strzałem pokonał bramkarza. W końcówce zespół z Augsburga dobił Kevin Mohwald.