Kontuzja Karima Benzemy. Trener Real zabrał głos

Z grymasem bólu i zasłaniając twarz schodził z boiska Karim Benzema. Francuz we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów z Celtikiem Glasgow wytrwał na boisku tylko 30 minut. Nowe informacje ws. jego zdrowia przekazał trener Realu Madryt.

Jakub Artych
Karim Benzema PAP/EPA / ROBERT PERRY / Na zdjęciu: Karim Benzema
Do sezonu 2022/2023 Ligi Mistrzów Real Madryt przystępuje jako obrońca tytułu. W ubiegłej edycji rozgrywek "Los Blancos" wygrywali na swojej drodze z prawdziwymi gigantami, a w finale pokonali faworyzowany Liverpool FC 1:0. Gwiazdą "Królewskich" był bez wątpienia Karim Benzema, który obecną edycję Champions League rozpoczął od wielkiego pecha.

Francuz wytrzymał na boisku tylko 30 minut. Benzema chwytał się za prawe kolano i próbował je zginać oraz prostować. Po zmianie od razu zszedł do tunelu prowadzącego do szatni, a razem z nim podążył lekarz.

Po meczu trener Carlo Ancelotti zabrał głos ws. kontuzji swojej gwiazdy.

- Nie wydaje się, że to cokolwiek poważnego. Musimy poczekać do środy, kiedy zrobione zostaną badania. Po pierwszych ocenach nie wydaje się, że to cokolwiek szczególnego, ale jasne jest, że musimy poczekać - powiedział włoski szkoleniowiec, cytowany przez realmadryt.tv.

Real Madryt za 4 dni zagra w La Lidze z Mallorcą, za 7 dni w Lidze Mistrzów z Lipskiem, a za 11 dni w La Lidze z Atletico Madryt. Potem dopiero nastąpi przerwa na mecze reprezentacji.

Karim Benzema wystąpił w tym sezonie łącznie w 6 spotkaniach, w których strzelił 4 bramki oraz zaliczył 1 asystę.