RC Lens goni Paris Saint-Germain!

RC Lens w piątkowy wieczór mierzyło się z beniaminkiem z Tuluzy w ramach 13. kolejki Ligue 1. Wiceliderzy ligi francuskiej pewnie wygrali 3:0.

Rafał Sierhej
Na zdjęciu od lewej: David Pereira Da Costa i Issiaga Sylla Getty Images / Sylvain Lefevre / Na zdjęciu od lewej: David Pereira Da Costa i Issiaga Sylla
RC Lens rozgrywa kapitalny sezon na francuskich boiskach. Zespół prowadzony przez Franka Haise po 12 kolejkach Ligue 1 zajmował drugą lokatę w mocno spłaszczonym zestawieniu. Do liderującego Paris Saint-Germain tracił pięć punktów.

Z kolei Toulouse'a z pewnością jest jedną z największych rewelacji rozgrywek 2022/2023. Beniaminek z regionu Oksytania po 12 rozegranych meczach znajdowało się pod koniec pierwszej dziesiątki.

W lepszej formie znajdowali się jednak goście, którzy nie przegrali w ostatnich pięciu meczach. Gospodarze chcieli z kolei podtrzymać serię dwóch kolejnych zwycięstw z rzędu i przedłużyć ją o kolejną wygraną.

W pierwszym składzie Lens od początku wybiegł oczywiście Przemysław Frankowski. Łukasz Poręba rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, a Adam Buksa znalazł się poza kadrą z powodu drobnego urazu.

Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu wrażeń. Oba zespoły oddały łącznie zaledwie dwa celne strzały na bramkę rywali. Ostatecznie pierwsza część meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga była jednak zdecydowanie ciekawsza. Rozpoczęła się bowiem od zmarnowanego karnego przez Seko Fofanę. 10 minut później gola otwierającego wynik na korzyść gospodarzy strzelił Lois Openda. Belg jeszcze dwukrotnie pokonał bramkarza rywali, kompletując hat-tricka i dając swojemu zespołowi wysokie zwycięstwo.

RC Lens - Toulouse FC 3:0 (0:0) 1:0 Openda 60' 2:0 Openda 87' 3:0 Openda 90+3'