Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Barca i Real protestują. Nie podoba im się wycieczka do Dubaju

La Liga postanowiła zwołać Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie 7 grudnia w Dubaju. Przedstawiciele FC Barcelony i Realu Madryt stoją na stanowisku, że wycieczka do Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest absolutnie zbędna.

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
stadion Camp Nou w Barcelonie Reuters / Albert Gea / Na zdjęciu: stadion Camp Nou w Barcelonie
Real Madryt wydał w tej sprawie oświadczenie. Królewscy stanowczo sprzeciwili się kosztownej i nieuzasadnionej wycieczce, skoro zgromadzenie może odbyć się w Hiszpanii. Jego celem jest przegłosowanie zmian w statucie i regulaminie wewnętrznym La Ligi.

"Kluby zostały wezwane do udziału w spotkaniu ponad 5000 kilometrów od siedziby La Ligi. Całkowicie nieuzasadnione jest zajmowanie się sprawami statutowymi w tak improwizowany i pilny sposób, bez jakiejkolwiek dyskusji oraz starannej analizy" - czytamy w oświadczeniu Królewskich.

La Liga chciała sfinansować przedstawicielom klubów transport i zakwaterowanie. Najbogatsze hiszpańskie kluby nie połknęły przynęty i protestują. Stanowisko Realu podziela FC Barcelona.

"Całkowicie nieuzasadnione jest, żeby La Liga poniosła koszt transportu ponad 100 osób w celu zorganizowania imprezy tego rodzaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Tak samo może ona odbyć się w siedzibie La Ligi bez nadmiernych kosztów. Kluby przeżywają bardzo trudny okres z powodu spadku dochodów w ostatnich latach" - przedstawia swoje stanowiska Real.

Klub z Madrytu podsumował, że nie wyśle do Dubaju żadnego przedstawiciela. "Po raz kolejny ubolewamy nad koniecznością przeciwdziałania nieodpowiedzialnym działaniom prezesa La Ligi, które poważnie szkodzą wizerunkowi oraz reputacji hiszpańskiego futbolu" - kończą Królewscy.

Czytaj także: "Stworzysz historię". Wielkie słowa prezydenta Barcelony
Czytaj także: Świetne liczby lidera Portugalii. Wyrównał rekord w dwóch meczach

ZOBACZ WIDEO: Nowa gwiazda światowego futbolu. Ekspert porównał go do Lewandowskiego


Mecze Barcelony z udziałem Lewandowskiego obejrzysz na żywo, online na kanałach Eleven Sports w Pilot WP!
Czy La Liga przeżywa kryzys?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×