Ktoś tu był głodny grania. 30 goli w pierwszej wiosennej kolejce Orlen Ekstraligi

Z zimowego snu obudziły się piłkarki w Orlen Ekstralidze. Pierwsza kolejka rundy rewanżowej przyniosła mnóstwo bramek. Na przykład wicelider tabeli Górnik Łęczna zdobył ich osiem, a Czarni Antrans Sosnowiec - sześć.

Krzysztof Sędzicki
piłkarki Górnika Łęczna Materiały prasowe / GKS Górnik Łęczna / Na zdjęciu: piłkarki Górnika Łęczna
Dwunasta seria gier rozpoczęła się na terenie lidera rozgrywek, GKS-u Katowice. Prowadzony przez Karolinę Koch zespół pewnie pokonał AZS UJ Kraków 3:0, a wszystkie gole zdobył w pierwszej połowie. W szóstej minucie do siatki trafiła Patrycja Kozarzewska, w 19. - Nicola Brzęczek, a w 43. - Klaudia Maciążka. To jedenaste zwycięstwo katowiczanek w tym sezonie.

Aż siedem bramek padło w starciu piłkarek Czarnych Antrans Sosnowiec z beniaminkiem, Hydrotruckiem Radom. Wprawdzie to zespół gości objął prowadzenie po trafieniu Alony Komendy, ale potem strzelały już tylko gospodynie. Hat tricka ustrzeliła Zofia Buszewska, dwa gole dołożyła Dżesika Jaszek, a jednego Nadja Stanović.

Jeszcze więcej bramek obejrzeli kibice w Łęcznej, gdzie drugi zespół Orlen Ekstraligi - Górnik podejmował Śląsk Wrocław. Drużyna trenera Roberta Makarewicza rozbiła rywalki 8:1, a po hat tricku zaliczyły dwie Klaudie - Miłek i Fabova. Na liście strzelczyń znalazła się jeszcze trzecia Klaudia - Lefeld, a także Anna Zając. Honorowe trafienie dla wrocławianek zdobyła Gabriela Lewicka.

Do małej niespodzianki doszło w Bydgoszczy, gdzie Sportis KKP przegrał z Pogonią Dekpol Tczew 2:3. To bardzo ważne zwycięstwo dla przyjezdnych, bo pozwoliło im - przynajmniej na chwilę - uciec ze strefy spadkowej. Tczewianki mają punkt straty do bydgoszczanek i jeden mecz zaległy z także walczącym o ligowy byt zespołem AP Orlen Gdańsk.

A ekipa z Trójmiasta przegrała w Sopocie z mistrzyniami Polski, zawodniczkami TME SMS Łódź 0:3. Wszystkie bramki padły w piątym kwadransie gry - w 60. i 65. minucie do siatki trafiła Klaudia Jedlińska, a w 63. Dominika Kopińska.