III liga. Polonia Bytom odjeżdża rywalom. Wieczysta Kraków odparła atak

Coraz ciekawiej we wszystkich czterech grupach III ligi. W I doszło do zmiany lidera. W III na prowadzeniu umocniła się Polonia Bytom. Natomiast w IV w meczu kolejki doszło do podziału punktów.

Michał Piegza
piłkarze Polonii Bytom WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: piłkarze Polonii Bytom
W grupie I doszło do zmiany lidera. Przegrała prowadząca po 21. seriach Pogoń Grodzisk Mazowiecki z ostatnią przed kolejką Concordią Elbląg 0:1.

Z liderem punktami zrównała się Mławianka. Stało się tak po zwycięstwie 4:2 nad Bronią w Radomiu. Zespół z Mławy wskoczył na czoło ligi, bo lepszym bilansem bramek wyprzedza Pogoń. Obie drużyny zmierzą się jednak jeszcze ze sobą.

W grze o awans wciąż znajduje się Legionovia Legionowo. Jeden z faworytów do zajęcia 1. pozycji wygrał w Skierniewicach z Unią 4:0. Gospodarze potyczkę kończyli w dziewiątkę.

Tabela grupy I:

X Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Mławianka Mława 22 43 60:39
2. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 22 43 42:25
3. Legionovia Legionowo 22 40 48:28
4. ŁKS II Łódź 22 38 50:30

W grupie II na samodzielne prowadzenie wyszła Olimpia Grudziądz. Lider w najskromniejszych rozmiarach pokonał Vinietę Wolin, gola zdobywając już w pierwszej akcji meczu.

Przegrała 2. w lidze Gedania Gdańsk, która niespodziewanie 1:3 uległa u siebie Sokołowi Kleczew. Na pozycję wicelidera awansowała Pogoń II. Szczecinianie do przerwy przegrywali z KP Starogard Gdański, jednak po zmianie stron zdobyli dwie bramki i sięgnęli po komplet punktów. Portowcy do lidera tracą dwa "oczka", ale mają do rozegrania zaległe spotkanie.

Tabela grupy II:

1. Olimpia Grudziądz 22 49 53:15
3. Pogoń II Szczecin 21 47 40:14
3. Gedania Gdańsk 22 46 47:31
4. Polonia Środa Wlkp. 22 44 55:35

W grupie III powolny odjazd reszcie stawki rozpoczęła Polonia Bytom. Lider w weekend gościł w Zabrzu, w którym zmierzył się z zawsze niewygodnym dla siebie rywalem, Górnikiem II. Gospodarze prowadzili do przerwy, ale w 2. połowie bytomianie zdobyli dwie bramki i wywalczyli komplet punktów.

Dwa "oczka" stracił 2. w tabeli Rekord. Bielszczanie podzielili się u siebie punktami z Polonią Nysa. Wciąż fatalną serię notuje lider po rundzie jesiennej, Raków II. Częstochowianie tym razem bezbramkowo zremisowali z Lechią Zielona Góra i o awansie do eWinner II ligi mogą już raczej zapomnieć.

Tabela grupy III:

1. Polonia Bytom 22 50 47:20
2. Rekord Bielsko-Biała 22 47 51:23
3. Raków II Częstochowa 22 43 37:13
4. Ślęza Wrocław 22 41 52:33

Za nami hit 22. kolejki. Więcej o remisie Stali Stalowa Wola z Wieczystą Kraków TUTAJ. Z podziału punktów wicelidera z liderem najbardziej ucieszyła się Cracovia II. Rezerwy Pasów 3:0 pokonały Unię Tarnów i do Wieczystej tracą dwa "oczka".

Tylko zremisowała Avia i spadła na 4. miejsce w lidze. Drużyna ze Świdnika dopiero w końcówce wyjazdowej potyczki z Podlasiem Biała Podlaska wyrównała wykorzystując rzut karny.

Tabela grupy IV:

1. Wieczysta Kraków 22 44 46:22
2. Stal Stalowa Wola 22 43 37:22
3. Cracovia II 22 42 55:25
4. Avia Świdnik 22 41 32:15

Czytaj także: III liga. Ucieczka Wieczystej, Raków II w odwrocie. Cracovia II wygrała 9:0 III liga. Porażki liderów. Wpadka Wieczystej. Polonia Bytom w końcu na czele

Polonia Bytom awansuje do eWinner II ligi?