Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Tego jeszcze nie było. Inwestor z Arabii chce przejąć polski klub

Polska piłka, jak na razie, wolna jest od pieniędzy arabskich szejków. Chce to zmienić jeden z funduszów inwestycyjnych ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Rafał Sierhej
Rafał Sierhej
PKO Ekstraklasa WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / PKO Ekstraklasa
W ostatnich latach szejkowie z krajów arabskich coraz częściej przejmują właścicielstwo w klubach z całego świata. Najgłośniej o tym jest oczywiście w przypadku zespołów grających w Premier League.

Za najświeższy przypadek można uznać zmianę właściciela w Manchesterze City, który stał się własnością jednego z szejków pochodzących ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Podobna sytuacja niebawem może wydarzyć się także w Polsce.

Przedstawiciel jednego z funduszy należących do Zjednoczonych Emiratów Arabskich otwarcie mówi, że planuje wykupić jeden z polskich klubów.

Nie pada jednak w tym kontekście żadna nazwa klubu, a jedynie to, że będzie to drużyna z pierwszej ligi lub Ekstraklasy. - Wszystkie kluby, z którymi rozmawiamy, okazują nam wielkie zainteresowanie, nie będzie to zatem decyzja prosta do podjęcia. Kluczowy będzie odpowiedni timing – chcemy zamknąć transakcję w najbliższych tygodniach, aby móc rozpocząć przygotowywanie drużyny z myślą o następnym sezonie 2023/2024 - powiedział CEO Paolo Urfer cytowany przez portal Inwestycje.pl.

W celu zakupu jednego z polskich klubów utworzono nawet w Warszawie specjalną spółkę Football Culture Poland, która w pełni należy do funduszu. CEO tej spółki jest właśnie Paolo Ufrer. Jest on także project menagerem oraz głównym inwestorem funduszu.

Czytaj także:
- Na kolejkę przed końcem wciąż nie wiadomo, kto zagra w La Liga
- Zuchwała kradzież. Tak Lewandowski skradł "niemiecki skarb"

ZOBACZ WIDEO: Holendrzy próbują wyciągnąć Polaka z Rosji. "Wszystko rozejdzie się o pieniądze"
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×