Nowy sezon, stare kłopoty. Olympique Lyon potknął się już na starcie w Ligue 1

Olympique Lyon nie zapunktował na inaugurację sezonu w Ligue 1. Nieskuteczny w ofensywie i zawodny w obronie przegrał 1:2 z RC Strasbourg Alsace. Liderem jest Stade Rennais po zdemolowaniu 5:1 FC Metz.

Piłkarze Olympique Lyon wygrali po raz czwarty z rzędu Instagram / Olympique Lyon / Piłkarze Olympique Lyon wygrali po raz czwarty z rzędu
Olympique Lyon zajął siódme miejsce w poprzednim sezonie i nie dostał się do europejskich pucharów. Drużyna straciła punkty w większości meczów, ponieważ w jej bilansie było 18 wygranych, osiem remisów oraz 12 porażek. Olympique rozpoczął nowy sezon meczem w Strasburgu, a jego przeciwnik wiosną finiszował z zaledwie pięcioma punktami przewagi nad strefą spadkową w Ligue 1.

Olympique rozpoczął sezon z między innymi Alexandrem Lacazettem, Maxencem Caqueretem i Corentinem Tolisso w składzie. Pechowcem inauguracji był Clinton Mata, który już w 21. minucie opuścił boisko z powodu kontuzji. Jego zmiennikiem był Sael Kumbedi.

Pierwsze groźne uderzenie oddał Rayan Cherki i sprawdził nim bramkarza gospodarzy. Jeszcze lepszą szansę na zdobycie gola miał Alexandre Lacazette w 41. minucie. Doświadczony napastnik dostał podanie w uliczkę między dwóch przeciwników, uciekł obrońcom i strzelił płasko w słupek.

Przyjezdni nie wykorzystywali swoich szans i po przerwie dostali lekcję skuteczności od Strasbourga. Jean-Ricner Bellegarde otworzył wynik sprytnym strzałem z rzutu wolnego, a Lebogang Mothiba dołożył gola na 2:0 uderzeniem z bliska na zakończenie kontrataku. Gol przyjezdnych na 1:2, którego zdobył Nicolas Tagliafico, niewiele już zmienił, a padł dopiero w 88. minucie. Była mała szansa na wyrównanie, ale skończyło się na uderzeniu Rayana Cherkiego w bramkarza.

1. kolejka Ligue 1:

RC Strasbourg Alsace - Olympique Lyon 2:1 (0:0)
1:0 - Jean-Ricner Bellegarde 63'
2:0 - Lebogang Mothiba 76'
2:1 - Nicolas Tagliafico 88'

Strasbourg: Matz Sels - Ismael Doukoure, Gerzino, Nyamsi, Abakar Sylla - Frederic Guilbert (68' Marvin Senaya), Jean-Ricner Bellegarde (90' Ibrahima Sissoko), Sanjin Prcić (81' Angelo Gabriel), Jessy Deminguet, Thomas Delaine - Lebo Mothiba (81' Dilane Bakwa), Emanuel Emegha (68' Kevin Gameiro)

Lyon: Remy Riou - Clinton Mata (21' Sael Kumbedi), Duje Caleta-Car, Sinaly Diomande, Nicolas Tagliafico - Johann Lepenant (71' Jeffinho), Corentin Tolisso - Bradley Barcola, Maxence Caqueret, Rayan Cherki - Alexandre Lacazette (85' Amin Sarr)

Żółte kartki: Doukoure, Bellegarde (Strasbourg) oraz Tolisso, Kumbedi (Lyon)

Sędzia: Jerome Brisard

***

Od początku niedzieli w Ligue 1 dużo się działo. Mateusz Wieteska potrzebował siedmiu minut na strzelenie pierwszego gola w sezonie dla Clermont Foot. Nie pomógł nim drużynie w zapunktowaniu, ponieważ AS Monaco zareagowało i odwróciło wynik na 4:2. Dubletem w tym spotkaniu popisał się Wissam Ben Yedder.

Na pierwsze miejsce w tabeli wskoczył Stade Rennais dzięki wysokiemu zwycięstwu 5:1 z FC Metz. Po pierwszym golu Arnauda Kalimuendo gospodarze nacieszyli się prowadzeniem tylko przez minutę. Po przerwie zdobywali gole już tylko piłkarze Rennes. W końcówce mocno dał o sobie znać Ibrahim Salah, który oddał dwa uderzenia do bramki FC Metz. W obu przypadkach wykorzystał błędy golkipera przeciwnika.

Do zwrotów akcji dochodziło w meczach Montpellier z Le Havre, a także Nantes z Toulouse. Konfrontacja w Montpellier zakończyła się remisem 2:2 po tym jak oba zespoły nie utrzymały prowadzenia. Toulouse FC zwyciężyło 2:1, choć jako pierwsze straciło gola.

Clermont Foot 63 - AS Monaco 2:4 (1:2)
1:0 - Mateusz Wieteska 7'
1:1 - Vanderson 26'
1:2 - Wissam Ben Yedder 43'
2:2 - Muhammed Cham 53'
2:3 - Wissam Ben Yedder 71'
2:4 - Maghnes Akliouche 90'

Stade Rennais - FC Metz 5:1 (1:1)