Gol stadiony świata pogrążył Lecha. Jak on to zrobił? [WIDEO]

Lech Poznań przegrał na wyjeździe ze Spartakiem Trnawa 1:3 i odpadł z Ligi Konferencji Europy na etapie III rundy eliminacji. Kolejorza pogrążył 32-letni Lukas Stetina, autor fantastycznego gola przewrotką.

Tomasz Galiński
Lukas Sretina strzela gola na 3:1 dla Spartaka Trnawa Twitter / TVP Sport / Twitter / Na zdjęciu: Lukas Sretina strzela gola na 3:1 dla Spartaka Trnawa
Po pierwszym meczu wydawało się, że Lech Poznań jest bliżej IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Wynik 2:1, a przede wszystkim dobra gra Kolejorza powodowały, że perspektywa wyjazdu na Słowację nie wydawała się taka straszna.

Ale Spartak Trnawa miał inne zdanie na ten temat. Początkowo co prawda dał się zepchnąć do obrony, natomiast nie przekładało się to na sytuacje Lecha. I w końcówce pierwszej połowy gospodarze strzelili pierwszego gola.

Po przerwie dorzucili kolejnego, później odpowiedział Kristoffer Velde, ale ostatnie słowo należało do drużyny ze Słowacji.

I trzeba przyznać, że było przedniej urody. Lukas Stetina skorzystał z dośrodkowania z linii końcowej, nic sobie nie robił z obecności kilku rywali i popisał się fantastycznym uderzeniem przewrotką, po którym można było jedynie wstać i bić brawo. To był gwóźdź do trumny Lecha Poznań.