Szymon Włodarczyk szaleje w Austrii. Kolejne dwa gole Polaka [WIDEO]

Sturm Graz pokonał na własnym boisku FC Blau Weiss Linz 4:1 w meczu 5. kolejki austriackiej Bundesligi. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Szymon Włodarczyk, a tego pierwszego już w 1. minucie.

Tomasz Galiński
Szymon Włodarczyk strzela gola dla Sturmu Graz Twitter / Screen / Sky Sport Austria / Na zdjęciu: Szymon Włodarczyk strzela gola dla Sturmu Graz
Szymon Włodarczyk ma mocne wejście do Sturmu Graz. Zaczął od hat-tricka w debiucie w pucharze Austrii, a teraz ma już strzelone cztery gole w tamtejszej Bundeslidze.

W sobotnim meczu Sturmu z FC Blau Weiss Linz Polak zdobył dwie bramki, a pierwszą już po upływie kilkudziesięciu sekund. 20-latek w tempo ruszył do piłki i nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, choć ten był bliski skutecznej interwencji.

W 62. minucie Włodarczyk dorzucił kolejne trafienie, gdy popisał się mocnym i celnym strzałem głową po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Teoretycznie była okazja na hat-tricka, bo gospodarze mieli rzut karny, ale wykonawcą został Manprit Sarkaria i to on ustalił wynik na 4:1.

Włodarczyk zaczyna spłacać się od samego początku. Przypomnijmy, że Górnik Zabrze sprzedał go do Sturmu parę tygodni temu za 2 miliony euro.