Ważny głos wiceprezesa PZPN. Niespodzianka przy wyborze selekcjonera?

Cezary Kulesza będzie konsultował wybór selekcjonera ze swoimi współpracownikami. Wiceprezes Mieczysław Golba w wywiadzie dla sport.tvp.pl przyznał, że według niego Marek Papszun nie jest najlepszym kandydatem.

Rafał Szymański
Rafał Szymański
Marek Papszun WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Marek Papszun
Nieudana kadencja Fernando Santosa sprawiła, że Cezary Kulesza nie rozważa zagranicznych kandydatur, wybierając nowego selekcjonera kadry. Tym razem prezes PZPN postawi na polską myśl szkoleniową.

Po zwolnieniu Santosa bardzo wysoko stoją notowania byłego trenera Rakowa Częstochowa, Marka Papszuna. Kandydatami wymienianymi w przestrzeni medialnej są również Michał Probierz (obecnie reprezentacja Polski U-21) oraz Jan Urban (Górnik Zabrze).

Swoimi odczuciami w rozmowie z dziennikarzem sport.tvp.pl podzielił się Mieczysław Golba. - Każdy ma plusy i minusy oraz swój dorobek oraz doświadczenie. Moim zdaniem należałoby wybierać pomiędzy Urbanem i Probierzem - skomentował wiceprezes federacji ds. zagranicznych.

Oficjalna prezentacja nowego selekcjonera odbędzie się w nadchodzącą środę (20 września) o godz. 13. Kulesza ma skonsultować swoją decyzję z najbliższymi współpracownikami, więc słowa Golby dają do myślenia.

- Papszun zbudował Raków, przechodził przez niższe klasy rozgrywkowe, ale uważam, że wspomniana dwójka ma ciekawszą przeszłość. Sądzę, że skupimy się właśnie na Probierzu i Urbanie, choć nie mogę ręczyć za to, co będą sądzili inni koledzy z zarządu - zaznaczył działacz.

ZOBACZ WIDEO: Miażdżąca krytyka reprezentacji Polski. "Trzeba zwolnić PZPN!"

Czytaj więcej:
Jeden z "baronów" już się wygadał. Nowy selekcjoner kompletuje sztab
Media: PZPN sięgnie do kieszeni. Taką premię ma dostać Santos

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP

Kto jest najlepszym kandydatem na selekcjonera polskiej kadry?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×