Włosi od rana piszą o Piotrze Zielińskim

SSC Napoli od zwycięstwa rozpoczęło nową kampanię w Lidze Mistrzów. Piotr Zieliński - według włoskich mediów - był jednym z najlepszych w swojej drużynie. Wyżej oceniono występ tylko jednego zawodnika.

Krzysztof Kaczmarczyk
Piotr Zieliński Getty Images / Diogo Cardoso / Piotr Zieliński
SC Braga - SSC Napoli 1:2 na otwarcie fazy grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2023/2024. Rozstrzygnięcie zapadło w 88. minucie, a Piotr Zieliński został bohaterem ekipy spod Wezuwiusza.

Więcej o meczu przeczytasz tutaj -->> Gorąca końcówka w meczu Napoli. Pudło Piotra Zielińskiego mogło kosztować

W końcówce regulaminowego czasu gry polski pomocnik przejął piłkę w polu karnym rywala, wrzucił ją mocno spod linii końcowej i... Sikou Niakate wpakował futbolówkę do swojej bramki (gola zobaczysz -->> TUTAJ).

Zieliński utonął w objęciach kolegów, a Neapolitańczycy dowieźli bezcenny triumf do końcowej syreny. Akcją tą Polak odkupił niejako winy za niewykorzystaną sytuację z 73. minuty, kiedy skiksował w idealnej sytuacji na zamknięcie meczu.

Reprezentant kraju ogólnie - w opinii włoskich mediów - rozegrał bardzo dobre spotkanie. "Jeden z najlepszych zawodników Napoli przez cały mecz" - można przeczytać w calciomercato.it, gdzie oceniono go na "7". Dokładnie taką samą notę tutaj dostał obrońca Giovanni Di Lorenzo, strzelec pierwszego gola w meczu. To właśnie on był wyżej oceniany od reprezentanta Polski.

"Zielu" dostał też "6,5" od Sky czy "7" od dziennika "Corriere della Sera".

"Najlepszy pomocnik włoskiej drużyny, na początku sezonu potwierdza, że jest jednym z najmocniejszych punktów" - to z kolei słowa, jakie o naszym pomocniku można przeczytać w tuttomercatoweb.com, gdzie zapracował na siódemkę. Tamtejsi dziennikarze ocenili z kolei Di Lorenzo na "7,5".

Eurosport przy nazwisku Zielińskiego postawił notę "6,5" dodając w komentarzu, że gol na 2:1 był zasługą jego "klasycznego dośrodkowania w angielskim stylu".

Kibice podzieleni ws. Lewandowskiego. 54 proc. jest na "tak"