Lewandowski pokazał monetę z własną podobizną. Nie do wiary, ile trzeba zapłacić!

Robert Lewandowski to jeden z najlepszych polskich piłkarzy. Nie dziwi więc, że Mennica Gdańska zdecydowała się wypuścić monety z jego wizerunkiem. Teraz sam piłkarz zareagował na wyróżnienie, którego dostąpił.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Robert Lewandowski Getty Images / Jose Breton/Pics Action/NurPhoto / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Jeżeli chodzi o polskich piłkarzy, to w gronie najlepszych w historii zapisał się Robert Lewandowski, który wciąż jest aktywnym zawodnikiem. Obecny gracz FC Barcelony w swojej karierze wygrał Ligę Mistrzów, a indywidualnie odbierał wiele nagród. Nigdy jednak nie udało mu się zgarnąć najcenniejszej - Złotej Piłki.

Mimo to "Lewy" obecnie stanowi za wzór do naśladowania dla młodzieży. Przy okazji korzysta z popularności i promuje swoją markę w wielu strukturach. Natomiast z jego wizerunku skorzystała Mennica Gdańska, która zdecydowała się wypuścić monety z nim.

Te pojawiły się na rynku już w 2022 roku, a serię nazwano "Robert Lewandowski. Droga do marzeń". I co ciekawe, można nimi płacić w Nowej Zelandii (więcej TUTAJ).

Teraz jedną z nich zaprezentował sam polski piłkarz. I podkreślił przy tym, w jakim głównie celu powstały monety, za które trzeba zapłacić krocie. W lipcu na rynku pojawiła się nowa z uwagi na urodziny "Lewego", za którą trzeba zapłacić 11,999 zł.

"Mennica Gdańska stworzyła unikalne monety pokazujące najważniejsze etapy mojej kariery. To wyjątkowa inicjatywa, która przede wszystkim promuje piękno sportu i wartości, jakie niesie za sobą piłka nożna, inspirując ludzi do spełniania marzeń" - napisał na Instagramie Lewandowski, dodając do tego zdjęcie z monetą.

Przeczytaj także:
Janusz Filipiak w stanie krytycznym w szpitalu

ZOBACZ WIDEO: Krychowiak żegna się z reprezentacją. Co na to kibice? [SONDA WP]
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×