Ważne zwycięstwo Ukrainy. Kolejny krok do awansu na Euro 2024

Reprezentacja Ukrainy cały czas walczy o bezpośredni awans na Euro 2024. Ekipa naszych wschodnich sąsiadów wygrała w sobotę z Macedonią Północną 2:0. W drugim meczu o godzinie 15:00 Irlandia Północna nie dała szans San Marino.

Mateusz Byczkowski
Oleksandr Karavaev PAP/EPA / VLASTIMIL VACEK / Na zdjęciu: Oleksandr Karavaev
Rozpoczęta przez Władimira Putina wojna w Ukrainie nadal trwa. Przez to zespół Sergiya Rebrova jest zmuszony do występów w eliminacjach mistrzostw Europy 2024 poza swoim krajem. W sobotę (14 października) nadeszła potyczka z Macedonią Północną w Pradze.

Drużyna naszych wschodnich sąsiadów wyszła na prowadzenie w 30. minucie. Strzał z dystansu oddał wtedy Georgiy Sudakov. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z defensorów rywali i Stole Dimitrievski nie miał szans na skuteczną interwencję.

Reprezentacja Ukrainy przypieczętowała zwycięstwo w doliczonym czasie gry. Piękny rajd zaprezentował Oleksandr Karavaev, który zakończył akcję... lobem praktycznie z połowy boiska (trafienie zobaczysz na dole). Dimitrievski ponownie skapitulował.

Tym samym drużyna Rebrova przybliżyła się do Euro 2024. Czeka ją jeszcze dwa starcia - z Maltą oraz Włochami. Drugie z nich najprawdopodobniej zaważy o losach awansu, bowiem Azzurri tracą do Ukrainy zaledwie trzy punkty w tabeli grupy C, ale mają jeden mecz rozegrany mniej.

W drugim sobotnim spotkaniu o godzinie 15:00 Irlandia Północna bez większych problemów pokonała San Marino na własnym terenie. Bramki dla gospodarzy zdobywali Paul Smyth, Josh Magennis oraz Conor McMenamin.

Reprezentacja Ukrainy - Reprezentacja Macedonii Północnej 2:0 (1:0)
Reprezentacja Irlandii Północnej - Reprezentacja San Marino 3:0 (2:0)