Dwa oblicza Zielińskiego. Włosi ocenili jego grę

SSC Napoli po emocjonującym meczu zremisowało z AC Milanem 2:2. Spotkanie w podstawowym składzie rozpoczął Piotr Zieliński. Sprawdź, jak oceniły jego występ włoskie media.

Łukasz Witczyk
Piotr Zieliński WP SportoweFakty / Kuba Duda / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
Co to był za mecz! Po dwóch kwadransach AC Milan prowadził w Neapolu 2:0 po trafieniach Oliviera Girouda. SSC Napoli w drugiej połowie rzuciło się do odrabiania strat. Mistrzowie Włoch zdołali doprowadzić do wyrównania po golach Matteo Politano i Giacomo Raspadoriego. Podział punktów mógł bardziej satysfakcjonować gospodarzy.

W podstawowym składzie mecz rozpoczął Piotr Zieliński, który został zmieniony w 77. minucie. Polak wyróżniał się w ofensywie. To właśnie po faulu na nim przyznano Napoli rzut wolny, który na gola na 2:2 zamienił Raspadori.

Polski pomocnik znów został doceniony przez włoskie media, które uznały go jednym z najlepszych zawodników drużyny z Neapolu. "W pierwszej połowie był niewidoczny, ale potem Polak się obudził i Napoli zaczęło odrabiać straty" - czytamy we włoskim Eurosporcie, który dał mu "szóstkę" w dziesięciostopniowej skali ("jedynka" - występ poniżej krytyki, "dziesiątka" - klasa światowa").

"Pierwsza połowa była w jego wykonaniu powolna. Obudził się na początku drugiej, zwiększył obroty silnika, wkładając w to całą swoją jakość" - dodaje "Sport Mediaset", który także dał Polakowi "szóstkę". Wyżej, bo na 6,5 Zielińskiego ocenił włoski oddział Sky.

Z kolei portal calcionapoli.it dał Polakowi ocenę 5,5. "Nie było go widać w pierwszej połowie. Mało aktywny, cierpiał na boisku i miał tylko jeden przebłysk. Potem urósł, jak wszyscy w drużynie, ale nie był tak przekonujący jak koledzy" - dodano.

Dziennikarze calciomercato.it dali Zielińskiemu "szóstkę", argumentując, że "momentami błyszczał" i "dodawał jakości drużynie".

SSC Napoli zajmuje czwarte miejsce w tabeli Serie A. Ma na swoim koncie 18 punktów i do liderującego Interu Mediolan traci 7 "oczek".

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy SSC Napoli zdobędzie mistrzostwo Włoch?