Gospodarze pokazali charakter w II lidze

Polonia Bytom odwróciła na 2:1 wynik meczu z Olimpią Elbląg, a Wisła Puławy zremisowała 2:2 z GKS-em Jastrzębie po odrobieniu dwubramkowej straty do przeciwnika.

piłkarze Polonii Bytom WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: piłkarze Polonii Bytom
Polonia Bytom opuściła w piątek strefę spadkową dzięki zwycięstwu 2:1 w meczu z Olimpią Elbląg. Konfrontacja rozpoczęła się źle dla beniaminka, który w 16. minucie stracił gola po strzale Michała Kuczałka. Wykorzystał on dośrodkowanie z rzutu rożnego. Gospodarze nie załamali się jednak jednym niepowodzeniem.

Od tego momentu na boisku zaczęły dziać się pozytywne rzeczy dla zespołu z województwa śląskiego. Ważnym impulsem było wyrównanie na 1:1 Dawida Wolnego strzałem z rzutu karnego w 45. minucie. Polonia nie musiała w przerwie zastanawiać się nad sposobem na odrobienie strat. Bytomianie rozstrzygnęli pojedynek golem na 2:1 w doliczonym czasie. Decydujące uderzenie zza pola karnego oddał Lucjan Zieliński.

Także w drugim meczu na najniższym szczeblu centralnym gospodarze pokazali charakter. Wisła Puławy zremisowała 2:2 z GKS-em Jastrzębie po odrobieniu dwubramkowych strat do przeciwnika. Goście mieli przewagę dzięki strzałom Sebastiana Rogali i Michała Bednarskiego, mimo to nie odnieśli pierwszego w sezonie zwycięstwa na wyjeździe.

Wisła przystąpiła do odrabiania strat i złapała kontakt w pierwszej połowie. Robert Janicki strzelił na 1:2 po wrzutce Daniana Pawłasa. Po przerwie Karol Noiszewski ustalił wynik po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 64. minucie. Pozostało jeszcze trochę czasu na rozstrzygnięcie meczu, ale nie udało się to ani gospodarzom, ani gościom.

16. kolejka II ligi:

Polonia Bytom - Olimpia Elbląg 2:1 (1:1)

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Polonia Bytom utrzyma się w tym sezonie w II lidze?