Bayer nie zwalnia tempa. Uczestnik Ligi Mistrzów rozbity

Bayer 04 Leverkusen po 11 kolejkach nadal będzie liderem Bundesligi. Aptekarze rozbili u siebie uczestnika Ligi Mistrzów, 1. FC Union Berlin aż 4:0. Po raz kolejny w barwach Werderu Brema nie zagrał Dawid Kownacki.

Łukasz Witczyk
radość piłkarzy Bayeru Leverkusen PAP/EPA / CHRISTOPHER NEUNDORF / Na zdjęciu: radość piłkarzy Bayeru Leverkusen
Bayer 04 Leverkusen w tym sezonie prezentuje niesamowitą formę. Potwierdzeniem tego był niedzielny mecz Bundesligi, w którym Aptekarze zmierzyli się z 1.FC Unionem Berlin. Ekipa ze stolicy Niemiec w niczym nie przypomina zespołu, który rok temu walczył o tytuł. Obecnie Union to ligowy outsider.

I to wykorzystał Bayer. Zespół z Leverkusen bez problemów poradził sobie z uczestnikiem Ligi Mistrzów. Gospodarze strzelanie rozpoczęli w 23. minucie, a do siatki rywali trafił Alex Grimaldo. Po zmianie stron Bayer podkręcił tempo i wykorzystywał błędy przeciwników.

W 57. minucie było 2:0 po golu Odilona Kossonou, a później Union dobili Jonathan Tah i Nathan Tella. Tym samym Bayer znów jest liderem Bundesligi i ma na swoim koncie 31 punktów. O dwa "oczka" Aptekarze wyprzedzają Bayern Monachium.

Emocje były w Bremie. Tamtejszy Werder - z Dawidem Kownackim na ławce rezerwowych - prowadził już 2:0 z Eintrachtem Frankfurt. Gole dla gospodarzy strzelali Marvin Ducksch (z karnego) oraz Rafael Borre. Eintracht rzucił się do odrabiania strat i w ciągu dziesięciu minut strzelił dwa gole. Dzięki Ellyesowi Skhiriemu i Hrvoje Smolciciowi zespół z Frankfurtu zremisował 2:2.

Zwycięstwo odniosła ekipa RB Lipsk, która pokonała SC Freiburg 3:1. Zespół spod znaku czerwonego byka prowadził od 6. minuty po golu Xaviego Simonsa. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy goście wyrównali, a z trafienia cieszył się Merlin Rohl. Po przerwie RB w dwie minuty zakończyło mecz. Najpierw z rzutu karnego trafił Louis Openda, a po chwili na 3:1 strzelił Christoph Baumgartner.